Kamer'den dobra dobra

Fenerbahçe Asbaşkanı Cihan Kamer, “Kendimizi kurtarma peşinde değiliz, sadece adalet istiyoruz. Ayrıca UEFA'ya açtığımız davaları da geri çekmeyeceğiz” dedi

18 Ekim 2011, Salı 02:30
- A +

Fenerbahçe Asbaşkanı Cihan Kamer, futbolda şike ve teşvik iddialarına yönelik soruşturma sürecini ve kanunda istenen değişikleri değerlendirdi. Sık sık Aziz Yıldırım’ı Metris Cezaevi’nde ziyaret ettiklerini söyleyen Kamer, “Kendisi çok iyi, hatta savunmasını hazırladığını söyledi. TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın artniyetli olduğunu düşünmüyorum. Zor günleri ancak federasyonla birlik olarak aşabiliriz. Bütün sıkıntı sadece Fenerbahçe’nin Avrupa’dan men edilmesi. Malesef hatalar oldu. Sion da aynı durumdaydı. UEFA şimdi mahkemeye diyor ki; ’Tekrar Sion’u alabiliriz, alabilmenin yolları da budur’ Neden Fenerbahçe için böyle bir şey olmasın? Olamaz çünkü bizi kendi ülkemizin federasyonu ihraç etti. Durum böyle olunca artık UEFA, Fenerbahçe ile ilgili böyle bir şeyi düşünemez” ifadelerini kullandı. 29 Ekim’de Cumhurbaşkanlığı’nda verilecek resepsiyonla ilgili de konuşan Kamer, “Fenerbahçe’nin şampiyonluğu tescil edildi. Dolayısıyla bizim davet edilmemiz gerekir. Ali Şen ile yapılan görüşmeyi değerlendiren Kamer, “Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe açmış olduğu davalardan feragat edemez. Zaten bu konuda Başkanımız Aziz Yıldırım’la da görüştük, o da asla geri çekmeyin dedi. Biz sadece adalet peşindeyiz, kendimizi kurtarma peşinde değiliz. Bizdeki talimatname çok ağır. Bu konuda 18 kulüp başkanı hemfikir. Yasa taslağı hazırlandı. Zaten mevcut yasayla, kulüpler başkan ve yönetici bulamaz” diye konuştu.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.