Kadir Has Stadı yoğun bakımda!

Kadir Has Stadı'nın eleştirilere maruz kalan çimlerinin 35 günlük programla onarılacağı bildirildi.

28 Eylül 2009, Pazartesi 15:50
- A +
Kadir Has Stadı yoğun bakımda!

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Kemalettin Cengiz Tekinsoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hizmete açıldığı günden beri eleştirilen stadın çimlerindeki sorunun çözümü için 35 günlük bir onarım programının öngörüldüğünü belirtti.

Çimlerdeki sorunun tespiti için uzun süredir bilimsel çalışma yürüttüklerini hatırlatan Tekinsoy, çimlerin değiştirilmesine gerek olmadığı, onarılmasının yeterli olacağı yönünde görüş hakim olduğunu dile getirdi.
Futbol Federasyonu’nun tavsiyesi ile Kayseri’ye çağrılan Wembley Stadı’nın da zeminini yapan İngiliz Stri firması yetkilisi Andy Coole’in statta inceleme yaptığını hatırlatan Tekinsoy, şu bilgileri verdi:

"Çim sorunun giderilmesi için çimin altındaki tabakadan aldığımız toprak analizlerini incelemeye göndermiştik. İngiliz firmanın yanı sıra bu konuda uzman 4 firmanın daha görüşünü aldık. Kesme çimlerin köklerinin aşağı tabakaya ulaşmasında sorun olduğu yönünde raporlar hazırlandı. Sorunun çözümü için ise çimlerin değiştirilmesine gerek olmadığı yönünde karar aldık. İngiliz firmanın hazırladığı 35 günlük onarım programının uygulanmasını uygun gördük. Yarından itibaren firma çalışmalara başlayacak. Program kapsamında, havalandırma, sıvı gübreleme, suyun alt tabakaya ulaştırılması ve bazı bölgelere yeni çim ekilmesi gibi çalışmalar yapılacak."

Program süresince Kayserispor’un Kadir Has Stadı’nda bir maçının olduğunu, bu maçın oynanmasının da program açısından sorun teşkil etmeyeceğini kaydeden Tekinsoy, bu süre içinde Kayseri Erciyesspor’un maçlarının ise dış sahada oynanacağını sözlerine ekledi.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...