Jordan Clarkson, Kobe Bryant ve LeBron James'i anlattı

Hem Kobe Bryant, hem de LeBron James ile birlikte forma giyen Jordan Clarkson, tarihin en iyi basketbolcuları arasında yer alan bu isimleri anlattı.

01 Mart 2018, Perşembe 16:15
- A +

NBA’in yakın tarihinin gördüğü en büyük iki oyuncu Kobe Bryant ve LeBron James desek herhalde itiraz eden çok insan olmaz. İkisiyle de beraber oynayıp “hayatta kalmış bir isim iki büyük lideri önce anlattı, sonra karşılaştırdı. (EuroHoops)

CavsHQ‘ya konuşan Cleveland Cavaliers‘ın taze guard’ı Jordan Clarkson oldukça geniş kapsamlı bir röportaj verdi.

Sohbet sırasında Los Angeles Lakers‘ta beraber oynarlarken Kobe Bryant’tan gördüğü desteği ve şimdilerde de LeBron James’in yardımcı oyuncularından biri olmayı anlattı.

Bu konuda ligin en şanslı oyuncularından biri olan Clarkson iki efsanenin liderlik tarzları arasındaki farkları da açıkladı:

Çaylak yılımda Kobe sürekli salona gelip erkenden çalışmaya başlamamı, bol bol şut atmamı söylüyordu. Sahadayken de LeBron kadar çevresindekileri cesaretlendirme konusunda sesi çıkan biri değildi."

Kobe’nin takım arkadaşlarını cesaretlendirme tarzı kendi bildiği gibiydi. Ama biraz benzerdi. Yine de ortada iki farklı liderlik tarzı var. LeBron çok daha cesaretlendiren, herkesi bir araya getirmeye çalışan bir oyuncu."

Kobe sizi sınar, ona vereceksiniz buna bakar. Sizi sıkıştırır, bağırıp çağırır, söver. Onun liderliği böyleydi. İşin iki farklı tarafıydı. İkisini de gördüğüm için çok şanslıyım."

Clarkson’ın herhalde NBA’in yakın tarihindeki en şanslı oyunculardan biri olduğunu herkes kabul edecektir. O bu şansı şimdi de Cavaliers‘da iyi performanslarla değerlendirmeye devam ediyor.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.