Japon işi Street View!

Google'ın Street View hizmeti ile sokakları gezebiliyoruz. Ama Japonların Street View'ı biraz farklı

05 Eylül 2015, Cumartesi 20:00
- A +
Japon işi Street View!

Eğer Google Sokak Görünümü'nde (Street View) kedilerin eksikliğini hissediyorsanız yalnız değilsiniz. Görünene göre Japonlar da bu eksikliği hissetti ve ortaya Cat Street View (Kedi Sokak Görünümü) çıktı.

Basın açıklamasında söylendiğine göre kedileri ile ünlü olan Hiroshima bölgesinde bir turizm kampanyasının parçası olarak, bölgenin turizm bölümü Street View tarzında bir internet sitesi kurdu ancak bu kez görünüm, insan değil kedi gözünden gösteriliyor. Tabii ki bu uğraşın gereksiz olduğu söylenebilir ancak şehri internet üzerinden gezmenin eğlenceli bir yolu olduğu kesin.

Şehrin turizm bölümünün de belirttiği üzere "Hiroshima'nın manzaralarını ve arka sokaklarının gizli güzelliklerini, bunları iyi bilen kedilerin perspektifinden deneyimleyebilir ve tadını çıkarabilirsiniz." Ayrıca yine turizm bölümü tarafından söylenen göre Cat Street View "aynı zamanda kedileri ile ünlü yokuşlar kasabası Onomichi üzerine bol miktarda bilgiye sahip."

Cat Street View şu anda Onomichi şehrinin sadece dört bölümünü gezmenize imkan tanımakta. Şehir içerisinde gezerken açılan pencereler aracılığı ile ilgi çekici bölgeler hakkında bilgi, fotoğraf, video ve benzeri veriler sunulmakta.

Resimlerle: Google StreetView'ın yakaladıkları!Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...