İşte Tunç Kayacı'nın A Milli Takım ilk 11'i...

İşte Tunç Kayacı'nın A Milli Takım ilk 11'i...

11 Haziran 2016, Cumartesi 14:44 Son Güncelleme: 11 Haziran 2016, Cumartesi 15:17
- A +

A Milli Futbol Takımımız'ı Marsilya'da takip eden Fanatik Gazetesi yazarı Tunç Kayacı, yarın Hırvatistan'la karşılaşacak olan Milliler'in muhtemel ilk 11'ini yaptı ve sizler için değerlendirdi.

Volkan Babacan: En hazır en formda oyuncularımızın başında geliyor. Süper lig performansının ardından son 3 hazırlık maçında da müthiş etkiliydi. Kamp dönemini çalışmaları da bu istikarırını edam ettirdi.

Gökhan Gönül: Aslında bir zamanlar göz kamaştıran performasından uzak olduğu bir gerçek. Ancak mevkisinde Türkiye'nin en iyisi olduğu da bir gerçek.Transferiyle ilgili gelişmelerin Gökhan'ı olumlu etkilediğini söyleyemeyiz. Ama iyi bir profesyonel olarak bu açığını turnuvada kapatacak güçte.

Caner Erkin: İnter transfer olması turnuva öncesi rahatlatmış. Milli takımın üst düzey rakiplere karşısı sol kanatta önce savunma sonra da hücumda çok iyi bir Caner'e ihtiyacı var. Maç eksiğini kapatmaya çalıştı hazırlık döneminde. Form durumu ile ilgil hala kafamızda soru işaretleri bırakıyor.

Mehmet Topal: Hiçbir şeyden etkilenmeyen nerede görev verilirse işini yapan ve milli takımımızın en hazır ismi. Asıl mevkisi olmamasına rağmen stoperde güven veriyor ve yüke ağır ama başarır.

Hakan Balta: Aynı Topal gibi mevkisi değil ama uzun süredir hem kulüp takımında hem de milli takımda stoper oynaması avantajı. Tecrübesi sakinliği ve geriden oyuna iy top sokma özelliğiyle kurguda kilit oyuncularımızdan.

Ozan Tufan: Gözü kara futbolu ve saha içindeki pozitif tavrıyla Fatih Terim'in vazgeçilmezlerinden. Hazırlık maçları öe kamp döneminde hırsıyla dikkati çekti. Futbolunu biraz daha zenginleştirirse daha faydalı olur.

Selçuk İnan: Tecrübesi ve yüksek mücadele gücüyle dikkat çekiyor. Hem oyunun merkez isimlerinden hem de savunmadan ilk topları almada önemli bir isim. Zor maçların adamı ve duran topların usta ismi olarak formu bizim için önemli.

Oğuzhan Özyakup: Beşiktaş'ın şampiyonluğunda kilit isimlerden biri olarak Fransa'da çilingir görevini yapmasını bekliyoruz. Yaratıcı futbolunu daha çok koşarak artırması lazım. Topsuz oyunda biraz daha güçlü ve etkili olmalı çünkü rakipler o bölgede çok güçlü.

Hakan Çalhanoğlu: Genç yaşına rağmen uluslararası tecrübesi çok yüksek. Kollektif futbolu geldiği alt yapıdan dolayı en iyi bilen isimlerden. Terim'in kafasında soru işareti olmayan isimlerden.

Arda Turan: yerli yabancı tüm gözler onun üzerinde. Yüksek özgüveniyle bu ağır yükü rahatlıkla kaldırır. Tabiki Barcelona'da yaşadığı türbülans form durumunu ve futbolunu etkiledi. Ama gerçek bir turnuva oyuncusu olarak Fransa'da en büyük kozumuz.

Burak Yılmaz: Ona bu turnuva da herzamankinden çok ihtiyacımız var çünkü en az alternatifli bölgemiz. Son vuruşlardaki kalitesi bizim kaderimiz açısından belirleyici olacak. Kamp dönemini iyi geçirdi ve umut verdi beklentimizi karşılayacak performansta gördük.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.