İşte polisin yeni üniformaları

Emniyet Genel Müdürlüğü kolluk kuvvetlerinin üniformalarını, teknolojik gelişmeler, iklim ve görev şartları dikkate alınarak yeniledi. Genel hizmet, çevik kuvvet, koruma hizmetleri, deniz polisi, bisikletli polis ile çarşı ve mahalle bekçilerinin yeni kıyafetleri olaylara rahat ve hareket kısıtlaması olmadan müdahalesine imkan sağlayacak şekilde tasarlandı.

03 Mart 2018, Cumartesi 10:35
- A +

Emniyet Genel Müdürlüğü kolluk kuvvetlerinin üniformalarını, teknolojik gelişmeler, iklim ve görev şartları dikkate alınarak yeniledi.

Değişiklik kapsamında kravat, gömlek, ütülü pantolon ve iskarpin ayakkabı kullanımından vazgeçildi. Görev kıyafeti giyen emniyet personeli, kravat takmayacak.

Bunların yerine ütü gerektirmeyen tişört/gömlek ve pantolonlar ile daha rahat kullanıma ve sportif görünüme sahip ayakkabılar kullanılmaya başlandı.

Emniyette gömlek, kravat dönemi sona erdi

Emniyette gömlek, kravat dönemi sona erdi

24 yıldır kullanılan üniformalar değişti. Kıyafetlerinde değişiklik yapılan emniyet teşkilatı personeli 22 Şubat itibariyle yeni üniformalarını giymeye başladı.

İşte polislerin yeni üniformaları...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.