İşte o kamera

İlk kez FANATİK'in duyurduğu Nasa teknolojisine sahip son model kameralar, Samsun karşılaşmasıyla görücüye çıktı. 52 bin kişilik Türk Telekom Arena'da bu sayede herkesin kimliği de, kayıt altına alındı.

19 Eylül 2011, Pazartesi 02:00
- A +
İşte o kamera

Türkiye’nin şu anda en yeni ve en iyi stadı konumundaki Türk Telekom Arena, dün akşamki Samsunspor karşılaşmasıyla birlikte resmen Nasa teknolojisine adım attı. Türkiye’nin ilk kez FANATİK’ten öğrendiği Arena’yı kuşatan yüz tanıma sistemli son model kameralar, futbol şöleninde görücüye çıktı. Dünkü mücadelede stada giren herkesin kimliği, bu teknoloji sayesinde kayıt altına alınırken, buna en çok sevinenler ise Arena’da güvenliği sağlayanlar oldu. Karşılaşmanın oynandığı sırada tribünleri izleyen güvenlik elamanlarına destek, kuş uçurtmayan kameralardan geldi. 

Kimse kaçamayacak...

İlk maçından başarıyla ayrılan Nasa teknolojisine sahip kameralar, herkesin büyük beğenisini kazandı. Bir sorunun yaşanmadığı Arena’da artık bu sayede, taşkınlık çıkaran ya da düzeni bozanlar, hiçbir yere kaçamayacak. Emniyetle  de bağlantılı olacak yüz tanıma sistemi sayesinde suç işleyenler, Arena’ya gelirken bir kez daha düşünecek ya da herhangi bir kontrolde yakayı ele verecek.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...