İşte haftanın en tarz futbolcuları

Giyim kuşamına önem veren futbolcular stil ikonu gibi sokağı etkiliyor, taraftarlara rol model oluyor. İlk dört isim: Gomez, Quaresma, Muslera ve Selçuk İnan.

08 Mayıs 2016, Pazar 08:04 Son Güncelleme: 11 Mayıs 2016, Çarşamba 17:47
- A +

Giyim kuşamına önem veren futbolcular stil ikonu gibi sokağı etkiliyor, taraftarlara rol model oluyor. Bundan böyle her pazar, Hürriyet Spor sayfalarında sizler için ligin en tarz futbolcularını seçip, stillerini büyüteç altına alacağız. İlk dört isim: Gomez, Quaresma, Muslera ve Selçuk İnan. (Hürriyet)

Mario Gomez: Güçlü duruşunun sırrı saçları! O hiç tartışmasız dünyanın en stil sahibi futbolcularından biri. Farklı markalarla onlarca sponsorluk ve reklam anlaşması yapmış olması tesadüf değil.

Giydikleri dikkat çekiyor, konuşuluyor, örnek alınıyor. Youtube’da “Mario Gomez saçı nasıl yapılır konulu onlarca video olduğunu biliyor musunuz? Çünkü Gomez attığı goller kadar önü kıvrılarak havaya kalkan saçları ile de dikkat çeken futbolculardan.

Biz futbolcuların fit olma duruma alışığız ama Gomez ekstra fit. Ve vücudunu sergilemekten de çekinmiyor. Tatilde çektirdiği mayolu fotoğraflarından ne kadar iyi karın kaslarına nam-ı diğer baklavalara sahip olduğunu biliyoruz. Bu yüzden ne giyse çok iyi taşıyor. Cool bir tarzı var.

Quaresma: Küpeleri servet değerinde! Quaresma olan ismini karizma diye telaffuz eden taraftarlar olduğunu biliyorum. Karizmasını hep yüksek tutmak için her türlü stil hamlesini yapabilecek futbolculardan. Saçlarının yanını sıfır numaraya tıraş ettirir, üst kısmını örer, servet değerinde küpeler takar, tişörtün en V yakalısını, pantolonun en darını çekinmeden giyer.

Kısacası sahada kimselerin yetişemediği hızını moda konusunda da sürdürüyor Quaresma. İddialı dövmeleri var. Kolları, göğsü, bacakları, boynu tamamen kaplı. Kaşına faça attırıyor, hatta sol gözünün altında faça gibi pençe izine benzer iki çizgi dövmesi var. El parmaklarında True (Gerçek) yazıyor.

Yüzük takmayı seviyor, Beşiktaş kariyerinden sonra tespih kullanmaya başladığını söylüyor. Dize kadar kuru kafalı çorap, zebra desenli tayt giyip, çırılçıplak poz verecek kadar cesur. Hatta kırmızı yakut küpe takmışlığı bile var. Klasik bir erkek değil ama sportif tarzın en iyi temsilcilerinden biri. Abartıyı seviyor ama zaten bu abartılı tarz onu Q17 yapıyor.

Muslera: Ekstra iyi aile çocuğu! Yaptığımız bir röportajda modayla İtalya’da oynarken yakınlaştığını söylemişti. Hatta sonrasına tasarım yapmaya başladı ve bir spor giyim markası ile ortak koleksiyon bile piyasaya çıkardı. Sakin ve sade bir tarzı var. Kürkler, leoparlar giyip moda kurbanı olan futbolculardan değil asla.

Eşofman adamı değil. Antrenmana bile pantolonunu giyip gidiyor. Gömlek değil tişörtle tamamlıyor ama yine de pantolon mühim. Fazlasıyla iyi bir aile çocuğu gibi... Temiz gülümsemesi, kibarlığı ve pozitifliği ile örnek bir futbolcu. Hatta rakip takımın taraftarlarınca sevilen istisna bir kaleci. “Stilimde değişik şeyler giyerim ama aşırıya kaçmam diyor Muslera.

Selçuk İnan: Şapkasız çıkmaz abisi! Selçuk İnan stilini en önemli kodu şapka. Kıvırcık saçlarının kabarmasına engel olmak için şapkasız çıkmayanlardan. Genede spor bir tarzı var. Fazla cesur olduğu söylenemez ama yeniliklere de açık. Türk erkeklerinin pek çoğu için hala tabu olan parmak arası terlik aşamasını geçmiş durum da mesela. Biraz daha moda dergisi karıştırıp, Arda Turan gibi arkadaşlarına falan danışırsa gelecekte stili ile daha da konuşulur gibi duruyor. Şimdilik sokağı bir tek şapkaları ve bereleri etkiliyor.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.