İstanbul At yarış tahminleri - Tolgahan İmal'ın yorumları

14 Nisan Cuma İstanbul At yarış tahminleri... Fanatik Hipodrom Yazarı Tolgahan İmal günün zevkli geçmesi beklenen İstahbul at yarış programını değerlendirdi ve sizler için bir altılı hazırladı.

14 Nisan 2017, Cuma 13:06
- A +
İstanbul At yarış tahminleri - Tolgahan İmal'ın yorumları
İstanbul at yarış tahminleri 14 Nisan Cuma... Fanatik Hipodrom Yazarı Tolgahan İmal günün zevkli geçmesi beklenen İstahbul at yarış programını değerlendirdi ve sizler için bir altılı hazırladı.
  
Şampiyon DENİZİM ve formunu bulan ISKRA…
 
1.AYAK: 2 yaşlı İngiliz taylarının İstanbul’daki başlangıç koşusunda, geç doğumlu bir tay olmasına rağmen hazırlık olarak bir adım önde görünen KAPTANIM öncelikle düşünülmelidir. El Asesino’nun tam kardeşi olan THE GRAY, 800 metrelik işinde göz dolduran PRETTY BLUE EYES, Bursa’daki hazırlıklarında olumlu sinyal veren HAS, nitelikli bir kısrağın tayı olan BY SAKAL ve dereceli işlerle hazırlanan TOTEM ise sırasıyla önereceğim diğer taylardır.
 
2.AYAK: Reha Eken anısına düzenlenen mücadelede, yarış yaşamına üç yaşının sonunda başlayabilen ISKRA, gördüğü iki yarış ile eksiklerini giderdikten sonra kendisini göstermeye başladı. Son dört koşusundan üç birincilik, bir de ikincilik çıkarırken adeta vites yükselten safkan daha üst guruplara da gözdağı vermesini bildi. Usta jokeyi Halis Karataş da kısraktaki cevheri görmüş olacak ki tercihini ısrarla bu isimden yana kullanmakta. Özellikle son yarışında her metrede jokeyine tabi oluşu ve “yürü” komutunu alır almaz bir anda hücum ederek kazanmasıyla benim de takdirimi kazandı. Daha da iyi durumda katılacağı bu mücadeleden de galibiyetle ayrılmasını bekliyorum.
 
3.AYAK: F.Derya Beşikçi’yi yad edeceğimiz mücadelede, şampiyon kısrak WANETA teniden sahneye çıkıyor. Bu sebeple koşunun önemi bir kat daha artmakta. Sabahları sahanın en çok konuşulan konularından birisi de bu koşuda Waneta gibi bir startın piste dönecek olması. Aldığım bilgiler geçen sezonki formundan bile daha iyi duruma geldiği yönünde. Bir aksilik yaşamazsa kazanması zor olmayacaktır. Ara sonrası olur da bir yarış eksik koşarsa devreye girecek ilk rakibi fit durumdaki HARD GOLD olacaktır. Çimde farklı olan DENİZCANIM, kazandığı yarışında potoya istekli fulelerle girerek dikkatime takılan ERENDIRA ve yine çimde daha iyi koşmasını beklediğim CEP DURAK ise sürprizde önereceğim kısraklardır.
 
4.AYAK: Bölünen şartlı-1 koşunun diğer tarafında, son haftalarda hazırlıklarını ilerleten CYDONIA normal şartlarda kazanması gereken bir tay. Zira gerek pedigrisi gerekse dereceli işleriyle ön plana çıkmakta. Ancak 10 mayıs doğumlu bir tay olması kafamda önemli bir soru işareti yaratmakta. 2 yaşını bile henüz doldurmayan bir tayın beklenenden eksik koşma ihtimali hiç de azımsanamaz. Elbette bu ihtimal tüm taylar için geçerli. Çünkü bu yıl İngiliz tay koşuları bir ay erkene çekildi. Zaten halihazırda alt yapı sıkıntıları çeken atçılığımızın henüz bu duruma hazır olmadığı aleni şekilde ortada. Alınan bu kararın son derece hatalı olduğunu taylarımızda ilerleyen dönemde sıkıntılar yaratacağını düşünüyorum. Bu sebeple de ÇORUH, SEMİH BEY, YARALI CEYLAN, DELİ KIZIM, DARKHOLM ve GÜMÜŞ KAFES ile rahat bir koşu izlemeyi öneriyorum.
 
5.AYAK: Mohaç Koşusunda, son yılların en önemli Arap safkanlarından birisini izleyeceğiz. Geçtiğimiz yılı üst üste üç tane G 1 koşu kazanarak kapatan DENİZİM, henüz üç yaşında olmasına rağmen Cumhuriyet koşusunu kolay kazanarak şampiyonluğunu ilan etmişti. Şimdiden elde ettiği 131 handikap puanı ile de jenerasyonunun baş atı olduğunu da tescillemiş oldu. Adana’da eksik olduğu kum pistte kazanarak sezon öncesi kondisyon depolayan safkanın, nispeten sertleşen rakipleri arasında birincilik serisini devam ettirmesini bekliyorum.
 
6.AYAK: Bu pist ve mesafedeki son yarışında geciken ataklarıyla üçüncü kalan BUNGALOW, bu kez zamanında yürümesi halinde ilk birinciliğini elde edebilir. Takibimdeki COSMIC CLOUD, beklenmedik anlarda sahneye çıkan DREJAN, bu kez KG takısı çıkarılan YİĞİTER, ara sonrası yeterli hazırlıkları bulunan ULUDAZ, üstün kalitesiyle GREAT MASTER ve sert jokeyi ile ROYAL STORY ise mutlak suretle değerlendirilmesi gereken diğer isimlerdir. Şansınız ve bahtınız açık olsun…
 
( 3.5.7.2.1.8 ) ( 6 ) ( 10.6.3.4.1 ) ( 2.3.5.8.6.4.7 ) ( 4 ) ( 13.9.10.6.5.7.4 )
 
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...