İsmail Kartal: Bu bir insanlık suçu!

“Bunu hak edecek ne yaptık” diyen Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, otobüsün durdurulabilmesinin önemini vurgularken, “Bizdeki güç ve inancı gördükleri için, silah çekiyorlar, taşlanıyor, kurşunlanıyoruz” dedi.

06 Nisan 2015, Pazartesi 07:45
- A +
İsmail Kartal: Bu bir insanlık suçu!
Fenerbahçeli futbolcular ve teknik heyete saldırı sonrası infial hakimdi. Ortak değerlendirme şuydu:

“Bu bir insanlık suçu. Eğer soğukkanlı olunmasa hayatta değildik. Hepimiz ölebilirdik. Ne için? Bu işi bu kadar geren insanlar ne yapmaya çalışıyorlar. Bunu gördüğü halde ses çıkarmayanlar ne yapıyorlar?”

Bu infialin perde arkasında ise otobüsteki yoğun duygusal ortam vardı. İsterseniz fazla bir şey söylemeden o anda olayı yaşayanlara dönelim. En başta da İsmail Kartal’a… Ne yaşamıştı? Neler hissetmişti? İlk tepkisi ne olmuştu?

"KONUŞMAK İÇİMDEN GELMEDİ"

Sözü İsmail Kartal’a bırakalım…

“Patlama sesi geldiği anda bunun bir silah olduğunu hemen anladım. Ama otobüs şoförünün vurulduğunu ilk anda tespit edemedim. Otobüs yalpalamaya başlayınca şoföre bir şey olduğunu sezdim... Soğukkanlı olmaya çalıştım ve güvenlik sorumlumuz Serdal’a döndüm. “Arabayı durdur, direksiyona hakim ol” diye bağırdım.

Serdal otobüsü durdurduktan sonra hemen doktoru çağırdım. O gelinceye kadar şoförün yanındaydım. İçime büyük bir hüzün çöktü. “Biz bunu hakedecek ne yaptık” diye düşündüm. Havaalanına giriş yapana kadar hiç kimse ile konuşmak içimden gelmedi.

"TARAFTARA ALGI OPERASYONU VAR"

Kartal havalimanına geldiğinde hüzünlüydü. Ama bunu atlatması gerektiğini düşündü. Önce oyuncuları ile tek tek ilgilendi. Sonra da yardımcıları ile sohbete başladı. Çok dolmuştu. İçindekileri şöyle dile getirdi:

“Bu oyuncular o kadar sakatlık ve formsuzluğa rağmen derbileri kazanıyor. Ama stadımıza girdiğimizde oluşturulan algı nedeniyle futbolcularım yuhalanıyor. Taraftarımız hep memnuniyetsizliğe sevk ediliyor. Takım olarak çok iyi bir duruş gösteriyoruz. Bizim ne kadar güçlü ve inançlı olduğumuzu gördükleri için silah çekiliyor, taşlanıyoruz, kurşunlanıyoruz.”

"HIZLANMAK YERİNE DURUNCA ANLADIK"

Sarı lacivertli futbolculardan Caner Erkin, olayı anlatırken, başlangıçta taşlı saldırı yapıldığını sandıklarını söyledi. Yıldız futbolcu, yaşadıkları şaşkınlığı anlatırken şöyle konuştu:

"YAZIKLAR OLSUN"

“Sesler gelince önce taş atıldığını sandık. Geçmişte bu tür taşlamalar olduğunda otobüs hızlanırdı. Bu kez ise durdu. Bunu anlayamadık. Otobüs durunca önce şaşkınlık geçirdik. Sonra şofürümüzün kanlar içinde olduğunu gördük. İşte o zaman büyük üzüntü ve öfke yaşadık. Yazıklar olsun.”

(Milliyet)

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...