iPhone'unuz yavaş mı?

iPhone'unuzun birden bire yavaşladı mı? Bu habere göre hayal görüyor olabilirsiniz...

10 Ekim 2015, Cumartesi 11:00
- A +
iPhone'unuz yavaş mı?

iPhone'unuzun son birkaç haftadır yavaş çalıştığını düşünüyorsanız, bu kafanızda oluşturduğunuz bir düşünceden ibaret olabilir. Google Trends verileri, "yavaş iPhone" olarak bilinen fenomeni açıklıyor.

Google Trends'ten alınan ve Statista tarafından grafiğe dönüştürülen verilerde "iPhone slow" ("iPhone yavaş") aramalarının her yeni iPhone'un çıkışıyla birlikte zirve yaptığını gösteriyor. "Slow iPhone" fenomeninin iki nedeninin olabileceğine inanılıyor. Bunlardan ilki, Apple'ın yeni iPhone'la birlikte yeni bir iOS sürümü yayınlaması - yeni iOS sürümleri, eski cihazlarda daha yavaş çalışabiliyor.

Ancak aramaların iOS güncellemesinin kısa süre ardından büyük bir düşüş göstermesi, fenomenin tek kaynağının güncelleme olmadığını gösteriyor. Yeni bir iPhone çıktığında kullanıcılar, kendi ellerindeki cihazın yetersiz, hantal ve yavaş olduğunu düşünmeye başlıyorlar. Böylece kendimizi yeni bir iphone satın almaya ikna etmiş oluyoruz.

Planladığınız yeni bir telefonu satın almanızda elbette sorun yok, ancak telefonunuz sandığınız kadar yavaş çalışmıyor olabilir.

Resimlerle: iPhone 6S'i yakından görün!Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.