İnanmış çocuklar!

Fenerbahçe'nin, şampiyonluğun en büyük adayı olduğunu söyleyen Başkan Aziz Yıldırım, “İnanmış çocuklar, camiamızın tüm kulvarlardaki beklentilerini yerine getirecektir” dedi.

03 Ekim 2009, Cumartesi 04:30
- A +
İnanmış çocuklar!

Başkan Aziz Yıldırım’dan iddialı sözler. Kulübün resmi yayın organı Fenerbahçe Dergisi’nin ekim sayısındaki başyazısında, ligde geride kalan haftaların, bu sezon ortaya çıkacak mücadelenin niteliği ve şampiyonluk yarışı hakkında kendilerine bir takım işaretler verdiğini ifade eden Yıldırım, şu değerlendirmede bulundu: “Futbolda kısa vadeli yorumların yanıltıcı olabileceğini de göz önünde bulundurarak, geçen sürenin, sezon sonu için bize bazı ip uçları sunduğuna inanmaktayız.

‘Gelecek adına umutlandırıyor’
Öncelikle, oluşturulması için çaba harcadığımız ’mücadeleci takım’ özelliğinin, Fenerbahçe’de mevcut olduğunu görmenin bizi mutlu ettiğini belirtmeliyim. Sahadan istemediğimiz sonuçlarla ayrıldığımız maçlarda dahi, takımımızın bu görüntüyü muhafaza etmesi, gelecek için bizi ayrıca umutlandırmaktadır.

45 yıl aradan sonra, lige ilk kez bu kadar iyi bir başlangıç yapan takımımızda, elbette bir takım eksiklikler ve geliştirilmesi gereken yönler bulunmaktadır.

‘Çalışmalar aralıksız sürdürülüyor’
Takımımızın idari ve teknik kadrosu, bu eksikliklerin giderilmesi, ekibimizin başarılarını devam ettirmesi ve daha da başarılı olması için çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Bu bağlamda, yüksek kapasiteli oyunculardan kurulu kadromuzun yanı sıra idari ve teknik kadromuzun deneyimli, donanımlı ve ligimizde tecrübe sahibi olmasının, şampiyonluk yarışındaki artımız olduğuna dikkati çekmek isterim. Tüm bunların ışığı altında, şampiyonluğun en büyük adayı Fenerbahçe’dir ve ’İnanmış Çocuklar’ camiamızın tüm kulvarlardaki beklentilerini yerine getirecektir.”

Küfürlü tezahürata tepki
Futbol sahalarında küfürlü tezahüratların giderek arttığına dikkati çeken Aziz Yıldırım, bu konuda mutlaka önlem alınması gerektiğini vurguladı. Küfürlü tezahüratların görmezden gelinmesinde büyük sakınca olduğuna inandığını ve bu konuya dikkati çekmek istediğini bildiren Fenrbahçe Başkanı, “Spor ruhuyla asla bağdaşmayan, sahadaki mücadeleye de gölge düşüren küfürlü tezahüratın önüne geçilmelidir. Bu konu, bugüne olduğu kadar, gelecek nesillere etkisi nedeniyle, yarınlarımızı da yakından ilgilendirmektedir. Bu olumsuzluğu ortadan kaldırmak için ilgili kurumlar üzerine düşen görevi mutlaka yerine getirmelidir” ifadelerini kullandı.

‘Doping olayı aydınlanmalı’
Yazısında, basketbolda Efes Pilsen’le yaşadıkları doping tartışmasına da değinen Yıldırım, şunları söyledi: “İddialarımızı kanıtlarıyla birlikte geçtiğimiz günlerde kamuoyu ile paylaştık. Bu konunun aydınlatılması için başta Türkiye Basketbol Federasyonu ve Efes Pilsen olmak üzere, tüm spor kamuoyunun üzerine düşen görevi yapması gerekmektedir. Takımımızın, bu tip şaibelerden uzak kalmasını dilediğimiz bir ligde, şampiyonluk ipini hiçbir soru işaretine fırsat dahi bırakmaksızın göğüsleyeceğine yürekten inanıyoruz.”

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...