İgor Tudor'un şampiyonluk kavgası

Şampiyonluk yarışında gözü kimseyi görmeyen Hırvat hoca, saha içinde meslektaşlarıyla tarışma yaşıyor. Maç sonlarında ise gönül almaya çalışmasıyla dikkat çekiyor. (Fanatik Özel-Murat Akbaş)

12 Aralık 2017, Salı 06:00
- A +

Aykut Kocaman, Şenol Güneş, Okan Buruk, Abdullah Avcı... Tudor’un Galatasaray’ın başındayken saha içinde tartışma yaşadığı hocalardan sadece birkaçı.

Igor Tudor... İyi teknik adam mı, Galatasaray için yetersiz mi, gelecekte büyük hoca olacak mı gibi soruların gölgesinde, takımını sezon boyunca 1 hafta hariç zirvede tutmayı başardı.

Ancak oynattığı futbol kadar dikkat çeken bir başka özelliği, agresif tavırları...

Futbolculuk döneminde de çok sert bir savunmacı olarak tanınan Tudor, kulübede de benzer bir kişilik sergiliyor.

Özellikle rakip teknik direktörlerle sık sık tartışmalar yaşayan Hırvat çalıştırıcı, şu ana kadar başta Aykut Kocaman, Şenol Güneş, Okan Buruk ve Abdullah Avcı olmak üzere birçok hocayla kulübede gerginlik yaşadı.

Şampiyonluk yolunda gözü kimseyi görmeyen hem hakemlerle hem teknik adamlarla, hatta rakip takım oyuncularıyla tartışmalar yaşayan Tudor, maç bittiğinde ise gönül almayı da ihmal etmiyor.

Bunun son örneği Akhisar maçında yaşandı. Takım otobüsüne giderken Okan Buruk’u gören 39 yaşındaki çalıştırıcı, yanına giderek yaşananlar için üzgün olduğunu söyledi.

Ancak Buruk bu özrü kabul etmedi ve oradan ayrıldı.

Tudor’un futbolculuk kariyeri boyunca çıktığı 221 maçta 6 kırmızı kart görmesi de, agresif yapısının bir göstergesi olarak kabul ediliyor.

Hırvat teknik adam, oyuncularından da aynı mücadele ve agresif oyunu bekliyor.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.