"Hukuki süreç başlatılacaktır"

Manisaspor Kulübü'nden açıklama: "Başkanımız Kenan Yaralı'nın ifadeleri şeklinde gösterilen haberleri yapan kişi ve kurumlara karşı hukuki süreç başlatılacaktır" dedi.

03 Mayıs 2012, Perşembe 14:35
- A +
'Hukuki süreç başlatılacaktır'

Manisaspor Kulübü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, futbolda şike iddialarına yönelik Özel Yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nce görülen davanın 13. duruşmasında Kenan Yaralı’nın verdiği ifadenin ardından bazı ulusal ve yerel medyada haberlere yer verildiği belirtildi.

Açıklamada şöyle denildi:

"Manisaspor Başkanı Kenan Yaralı’ya, hakim Mehmet Ekinci’nin, ’Hikmet Karaman size Trabzonspor’un teşvik primini anlattı mı?’ şeklinde soru yönelttiği ve Yaralı’nın da ’Evet anlattı’ yanıtı verdiği şeklinde, tutarsız, birçok kişi ve kurumu suçlayan haberler yer almıştır.

Özel Yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nce görülen davadaki bütün ifadeler kayıt altındadır. Söylenen sözlerin harfi harfine resmi kaydının yapıldığı bir mahkeme sürecinde ortaya atılan, hiçbir aslı olmayan bu haberler, zor bir dönemin yaşandığı Türk futbolunda yeni bir sayfanın açılmasına engel olmaktadır.

Bu haberleri yapan ve yayınlayan zihniyet, Türk futbolunun ve Manisaspor Kulübü’nün içinde bulunduğu hassas dönemden, haksız çıkar elde etme peşinde olan, güven ortamının yeniden oluşturulmasını istemeyen zihniyettir.
Türk futbolunu ve Manisaspor Kulübü’nü daha fazla zor duruma düşürmek isteyen bir kesim tarafından başkanımız Kenan Yaralı’nın ifadeleri şeklinde gösterilen haberleri yapan kişi ve kurumlara karşı hukuki süreç başlatılacaktır ve yüce Türk adaleti önünde gerçekler ortaya çıkacaktır."

AA

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...