Hristo Stoichkov: En büyük mafya FIFA

Dünya futboluna adını altın harflerle yazdıran eski Bulgar oyuncu Hristo Stoichkov, FIFA başkanı Sepp Blatter ve UEFA başkanı Michel Platini hakkında sert konuştu. "FIFA en büyük mafta diyen Stoichkov, Platini'yi de unutmadı.

13 Haziran 2015, Cumartesi 10:25
- A +
Hristo Stoichkov: En büyük mafya FIFA
Bulgar efsane Hristo Stoichkov'dan  FIFA ve UEFA hakkında sert sözler...

"Bana kimse açıklayamaz"

Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da teknik direktörler seminerinde konuşan Stoichkov, FIFA ve UEFA'yı topa tuttu. En byük mafyanın FIFA olduğunu belirten Bulgar yıldız, "Ben bunu 1994'te de söyledim. En büyük mafya onlar. Takımlarda futbolcular, teknik direktörler, yönetimler, başkanlar değişiyor. Ama FIFA'daki adamlar 20-30 yıl o koltukta kalıyor.Bunu bana kimse açıklayamaz." dedi.

"137 kişi orada duruyor..."

Alınan kararlarda futbolcuların fikirlerine hiçbir zaman danışılmadığını belirten Stoichkov, "Her kararı kendileri alıyorlar. Son soruşturmada 7 kişi tutuklandı ama 137 kişi hala orada." yorumunu yaptı.

"Platini kilo almış ama..."

UEFA başkanı Michel Platini'yi de unutmayan 1994 dünya kupasının gol kralı, "Platini gidebildiği kadar maça gidip fotoğraf çektirmek isteyen bir adam. 'Daha çok maç oynansın, televizyondan daha çok para gelsin.' mantığında... Geçtiğimiz günlerde bir fotoğrafını gördüm. Biraz yağlanmış, kilo almış. Bunu çalışarak yaptığını düşünmüyorum." dedi.

Hakan Ateşler / Fanatik.com.tr

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...