Hesap tamam

“Yönetim ibra edilmeyecek” söylentileri asılsız çıktı... Dün gerçekleştirilen Mali Genel Kurul'da Beşiktaş Yönetim Kurulu, mali ve idari bakımlardan ayrı ayrı oy çokluğu ile ibra edildi.

31 Ocak 2010, Pazar 04:30
- A +
Hesap tamam

Kartal’da mali genel kurulla, kongre günleri resmen başladı. Dün Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen toplantıda, 2009 dönemi yönetim kurulunun, idari ve mali bakımdan aklanması oya sunuldu. Yönetim kurulu, idari ve mali açıdan ayrı ayrı oy çokluğuyla ibra edildi. Kongre öncesinde “yönetim ibra edilmeyecek” söylentileri boşa çıkarken, Yıldırım Demirören de rahat bir nefes aldı. Ancak Başkan adayı Murat Aksu, yönetim kurulu listesindeki adaylar ve destekçileri ise, Demirören yönetimini idari ve mali açıdan ibra etmediler ve aleyhte oy kullandılar.

Mali İşlerden Sorumlu Asbaşkan Ertunç Soğancıoğlu, toplantıda kulübün ekonomik durumuyla ilgili bilgi verdi. Kulübün net borç tutarının 149 milyon 570 bin 528 lira olduğunu, ayrıca Yıldırım Demirören’e de 62.9 milyon lira borç bulunduğunu açıkladı.

Toplam borç 212 milyon TL
Böylece Siyah-Beyazlılar’ın toplam borcu da, Demirören’e olan borçla birlikte 212 milyon 470 bin 528 liraya ulaştı. Bu arada Demirören’in salon girişinde Murat Aksu’nun yönetiminde yer alan isimlerle tek tek tokalaşması ve seçimde başarılar dilemesi gözlerden kaçmadı. Öte yandan genellikle fazla katılım olmayan mali kongreye dün ilgi büyüktü... Yaklaşık bin 600 üyenin toplantıda yer aldığı açıklandı. Bu arada 500 kadar güvenlik kuvvetinin de toplantıda yer alması dikkat çekti.

Orhan Yıldırım

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...