Herkes o ismi merak etti! İşte Ali Koç'un sahneye çıktığı an

Fenerbahçe Spor Kulübü'nde Seçimli Olağan Genel Kurul'da 16 bin 92 oy ile başkanlığa seçilen Ali Koç ve yönetimi, Ülker Stadı'nda taraftara açık olarak gerçekleştirilen tören ile mazbatalarını aldı. Ali Koç, sahneye sürpriz bir isimle çıkarken, o anlarda tribünlerde alkış tufanı koptu. (Fotoğraflar: Yusuf Dursun)

05 Haziran 2018, Salı 17:37 Son Güncelleme: 05 Haziran 2018, Salı 19:47
- A +

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün yeni başkanı Ali Koç, mazbatasını sarı lacivertli taraftarın önünde aldı.

 

Sarı-Lacivertli taraftarlar, saat 17:00 itibariyle Fenerium Tribünü’ne A1, A2, B5, B6, C1, C2, 1 ve 10 no’lu kapılardan giriş yaptılar.

Kadıköy'e saatler öncesinden gelerek Fenerium Tribünü'nü tamamen dolduran sarı lacivertli taraftarlar, meşaleler yakarak ''Ali Koç Başkan Fenerbahçe Şampiyon'', ''Fenerbahçe Her Zaman Taraftarındır'', ''Büyük Başkan'' şeklinde sık sık tezahüratlarda bulundular. 

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, bir ara tribünleri dolduran taraftarların tezahüratlarına karşılık vermek için sahaya çıktı ve onları selamladı.

2-3 Haziran'da başarılı bir kongre tamamladıklarını dile getiren Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, kurullardan başlayarak mazbataların dağıtımına başladı. 

Başkan Ali Koç da mazbata almak için sahneye statta bulunan taraftarların yoğun ilgisi ile çıktı. 

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük'ün elinden mazbatasını alan Koç, Fenerbahçeli taraftarların "Sana aşığız, ille de sen" tezahüratlarına, "Ben de size aşığım, ne derlerse desinler. Annem şaşırdı, söyledikleriniz duyunca. Alışacak o da. Ben de sizinle gurur duyuyorum, bu camianın bir ferdi olduğum için gurur duyuyorum" dedi.

Sayın Vefa Küçük'e teşekkür etmek istiyorum. Zaman zaman ayrı gayrı da düşsek, biz fazla endişelensek de, endişelenmeye gerek olmadığını kendisi burada yaptığı adil ve güzel başkanlıkla gösterdi. Endişeler vardı ama tüm Türkiye'ye örnek bir seçim yaptık. Fark ettiniz mi Fenerbahçe'nin büyüklüğünü?

Bunu kesinlikle bir şımarıklık olarak söylemiyorum. Belki çoğumuz da fark edememiştik. Türkiye'nin gündemini işgal ettik. Dünyada seçimimiz mevzubahis oldu. Taraflı tarafsız insanlar iki gün boyunca saatlerce bizleri izlediler. Sadece FB TV değil tüm televizyonlar gösterdi.

Kulübün personeline söylüyorum, kulübün sporcularına söylüyorum, yönetim kuruluna, tüm kurullara söylüyorum. Bu bilincin farkında olarak yaşayın. Bu camianın mensubu olmaktan gurur duyun ve bu camiayı küçültecek hiçbir şey yapmayın lütfen" ifadelerini kullandı.

 

Ali Koç, kürsüye sürpriz bir isimle geldi.

Ali Koç, mazbata törenine kendisini Fenerbahçeli yapan Kamer Kaya ile birlikte çıktı.
 

Ali Koç ve Kamer Kaya'nın kürsüye çıktığı anda Fenerbahçeli taraftarlar Kamer Kaya'ya tezahüratlarda bulundu.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.