Hacıosmanoğlu patladı: Milleti aptal yerine koymayın

Trabzonspor eski başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ’ndan ‘Trabzonspor’a başkan adayı olacak kişinin divan kurulu üyeleri tarafından belirlenmesi ’ yönündeki tüzük değişikli kararına tepki.

18 Haziran 2018, Pazartesi 17:05
- A +
Hacıosmanoğlu patladı: Milleti aptal yerine koymayın
Trabzonspor ’da yapılacak tüzük değişikliğinde  ‘Baºkan adayı olacak kiºiler divan kurulu üyelerinin yüzde 10 ’unun onay ve imzasını alacak, divan kurulu üyelerine aidat ödeme zorunluluğu kalkacak ’ önerilerine eski baºkan İbrahim Hacıosmanoğlu ’ndan sert tepki geldi. 

10 BİNLERCE TARAFTAR BAŞKAN SEÇİMİNDE SÖZ SAHİBİ OLAMAYACAK

Trabzonspor ’da delege yaº ortalamasına bakıldığında yüzde 70 ’in 45 yaºın altında olduğunu kaydeden Hacıosmanoğlu,  ‘Bu kulübün üyelerinin yüzde 70’i 45 yaşın altında iken, baºkanı belirleyecek delegelerin yani divan kurulu üyelerinin sayısı sadece 2000 ’dir.  

Yani Trabzonspor’da bu işi ortaya atanlar, delegelinin yüzde 90 ’ını aptal yerine koyuyor, siz başkan belirleyemezsiniz diyor, başkan olacak kişiye 26 bine yakın delegeden sadece yüzde 2000 divan kurulu delegesi  karar verebilir şeklinde büyük bir haksızlığın kapısını açıyorlar. 20 bini aşkın Trabzonspor üyesi delegenin hakkı çalınıyor, başkan seçiminde söz sahibi olamıyorlar. 
45 yaşın üzerindeki divan kurulu üyesi olmayan delegeleri de sayarsanız bu kulübün yüzde 90 ’ının rızası olmadan nasıl bir başkan adayı belirlenir.

KUYUMCULARDAN KURTARMIŞTIK 

Önceden Trabzonspor ’un başkanını kunduracılardaki kuyumcular verirdi, ºimdi bu takımı oradan kurtardık dedik, ama baktık ki 2000 kişilik divanın eline bırakıldı koskoca Trabzonspor Kulübü. 
Ayrıca her ay aidatını düzenli olarak ödeyen on binlerce taraftarımız var ama Trabzonspor kulübü yeni tüzük değişikliğinde yine divan kurulu üyelerine aidat yatırma zorunluluğunu kaldırıyor. 
Yani hem para ödemeyecekler, hem kulübün kaderini belirleyecekler, aidatını ödeyen namuslu, takımına sahip  çıkan, onurlu taraftar yine aptal yerine konulmuş olmuyor mu?
10 yıl üye olmuº 65 yaº üstü üyeler içinde aidat ödeme zorunluluğun kaldırılması öngörülmüş. Sanki belediye otobüsünde yaşlılara kart veriyorlar. 
Burası Trabzonspor kulübü beyler.  Bir taraftan üyelik giriº ücretini 2000 TL ’ye çıkaracaksınız, bir taraftan 2000 delegeyi aidat ödemekten muaf tutacaksınız. Bu nasıl mantık, bunun izahını nasıl yapacaklar. Aidat yatırmadan oy kullanacak 2000 kişiden bahsediyoruz, aidat ödeyenlerin ne günahı var. 

TÜRKİYE DE SEÇME SEÇİLME YAŞI 18 İKEN … 

Türkiye’de seçme seçilme yaşı 18 ’e inmiºken, siz nasıl Trabzonspor ’da başkanlık gibi çok önemli bir seçimde taraftarın, oy kullanma hakkına sahip çoğunluğu gençlerden oluºan  yüzde 90 ’lık delegenin görüşünü, oyunu yok sayıyorsunuz. Bu kulübün yönetimde gençlere söz hakkı tanımıyorsunuz. Bu mu gelecek vadeden projeniz.  
Trabzonspor ’un onurlu taraftarı buna asla müsaade etmeyecektir. Herkes yaptığı kirli planlarda boğulacaktır. Bu takımın geleceğini düşünüyoruz diyenler, takımın geleceğinde söz sahibi olan genç delege kitlesini görmezden gelerek o insanların haklarına ve oylarına ambargo koymaktadırlar ’ ifadelerini kullandı. 

GENEL KURULA KATILACAK MI

Trabzonspor ’un 23 Haziran’daki genel kuruluna katılacağını da ifade eden Hacıosmanoğlu,  ‘Başkan adayının yüksek okul mezunu olması yönünde de bazı beyanlar oldu. Aynı şeyi Haluk Ulusoy ’a da yapmışlardı federasyon seçiminde ama Anayasa mahkemesi bu kararı bozdu. 

Yeni tüzük çalışmasında insanların kazanılmış hakları, gençlerin yönetimde söz sahibi olma şansı ve özellikle 2000 kişiye aidat yatırmadan oy kullanma hakkı vererek eşitlik ilkesi açık açık ihlal edilmiştir. Şu anda üyeliği iptal edilen 1500 kişi noterden ihtar çekiyor ve mahkemede kazanılmış haklarını bir kalemde gasp edenlerle hesaplaşacaktır ’ ifadelerini kullandı.
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...