Güiza gibisi gelmedi!

Van Hooijdonk, Marcio Nobre ve Mateja Kezman... Onların da formsuz günleri oldu, onlar da Güiza gibi olmadık goller kaçırdı, eleştiriye uğradı ama hiçbir zaman bu kadar ruhsuz ve bitkin değillerdi.

03 Kasım 2009, Salı 04:30
- A +
Güiza gibisi gelmedi!

Bir söz vardır, “gelen gideni aratır” diye. Bu söz şu günlerde Fenerbahçe camiasında sıkça tekrarlanır oldu. Bunun nedeni de, Güiza’nın ikinci senesinde de saç baş yoldurmasıydı. Sarı-Lacivertli renklere gönül verenler, İspanyol yıldızın bu halini gördükçe, oynadıkları dönemde eleştirdikleri eski golcülerini minnetle anmaya başladı. Kimdi bu golcüler?

Mücadeleleriyle alkış aldılar
Örneğin Kezman, Nobre, Hooijdonk. Bu oyuncular da gol kaçırmış ve bunun için eleştirilmişti. Ancak hepsi de maçlarda ortaya koydukları mücadele, rakip savunma üzerinde oluşturdukları baskı ve pres nedeniyle taraftarların alkışlarını toplamıştı. Taraftarın Güiza’ya en çok bozulduğu nokta ise gol kaçırmasından çok, ‘bitik’ görüntüsüydü. Çünkü 69 maçta 30 gol atan derbilerin golcüsü Mateja Kezman da, 62 karşılaşmada ağları 35 kez sarsarken, frikik olduğunda “penaltı kazandık” dedirten Pierre van Hooijdonk da, 107 maçta 55 gole imza koyan Marcio Nobre de, böyle bir görüntü çizmemişti. İşte bu yüzden her zaman iyi yönde kullanılan “böylesi gelmedi” sözü, Güiza’yla tersine çevrildi.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...