Grosskreutz olayının sorumlusu bulundu!

Galatasaray'ın korktuğu başına geldi, Alman oyuncunun transferi askıya alındı. Alman oyuncunun transferinde geç kalınmasının suçlusu olarak G.Saray Sportif Direktör Yardımcısı Uğur Yıldız'ın görevine FIFA mektubunun gelmesinin ardından hemen son verildi.

03 Eylül 2015, Perşembe 08:09
- A +
Grosskreutz olayının sorumlusu bulundu!
Galatasaray, çarşamba akşam saatlerinde FIFA’dan gelen haber işe sarsıldı...

Kevin Grosskreutz transferi için FIFA’ya 23.55’te evrakların ulaştığı ancak sistemdeki sorun nedeniyle girişin 00.00.48’de yapılabildiği açıklanırken transferde sorun olmadığı da yönetim tarafından duyurulmuştu.

Ancak dünya futbolunun patronu, çarşamba günü Galatasaray’ı yalanlayarak gönderilen belgelerde imzaların eksik olduğu ve bu nedenle de Grosskreutz transferinin geçersiz olduğu Galatasaray’a ve B.Dortmund’a bir yazı ile iletildi.

FIFA'dan gelen yazıda “Başvurunun incelenmiştir, yapmış olduğunuz incelemede dediğiniz gibi sistem kapanmadan önce kulübümüz yetkilileri tarafından sisteme giriş yapılmıştır. Ancak sisteme gereken evraklar ve bilgiler, kulübünüz tarafından sisteme yüklenmediği görülmüştür. Bu nedenle de size bu transfer dönemi için lisans vermemiz mümkün değildir” ifadeleri Cimbom’u yıktı. Alman oyuncu, Galatasaray ile kontrat yaptığı için çalışmalara katılabilecek fakat sahaya ise ancak lisansının alınacağı en erken tarih olan 5 Ocak 2016’dan sonra çıkabilecek.

SUÇLU HEMEN BULUNDU
Ancak bunların hiçbiri Kevin Grosskreutz transferinde yaşananlar kadar sarı-kırmızılı camiaya darbe vurmadı...

Alman oyuncunun transferinde geç kalınmasının suçlusu olarak Galatasaray Sportif Direktör Yardımcısı Uğur Yıldız’ın görevine çarşamba günü FIFA mektubunun gelmesinin ardından hemen son verilirken sadece Almanya değil tüm dünyada bu skandal hakkında Galatasaray yerden yere vuruldu.

(Vatan)
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...