'Gözaltılar sürecek'

Bursa Valisi Şahabettin Harput, Bursaspor- Beşiktaş maçı öncesi kentte yaşanan olaylardan sonra başlayan gözaltılarla ilgili, "Gözaltı sayısında artış bekliyoruz. Bunun nerede duracağı, nerede biteceği, sayının kaç olacağıyla ilgili şu an bir şey söylememiz mümkün değil” dedi.

10 Mayıs 2011, Salı 12:12
- A +
'Gözaltılar sürecek'

‘Engelliler Haftası’ nedeniyle Çarşamba Valilik binasından engelli vatandaşlarla bir araya gelen Bursa Valisi Şahabettin Harput, çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bursa –İstanbul Turizm Destinasyonu projesi kapsamında İstanbul’a giden Vali Harput, Bursaspor – Beşiktaş maçı öncesi emniyet güçleri ve taraftarlar arasında çıkan olayların ardından yaşanan gözaltıların son durumu ilgili soruya şöyle yanıt verdi: “Gözaltı sayısında artış oluyor ve olması da bekleniyor. Çünkü daha önce de söyledim, MOBESE kayıtları, fotoğraflar inceleniyor. Savcıda ifade veren kişilerin ifadelerinde isimleri geçen kişilerin her biri teker teker savcılığın talimatıyla alınmaya devam ediyor. Bunun nerede duracağı, nerede biteceği, sayının kaç olacağı ile ilgili şu an bir şey söylememiz mümkün değil. Fakat süreç hala bütün canlılığı ile devam ediyor.

Olaylarda kanun hakimiyeti, özgürlülüklerin esas olması, kanun dışı hareketlere karşı kararlı bir duruş sergilenmesi herkesin üzerinde ortak olarak durması gereken bir husus.”

Bir gazetecinin ‘İstanbul’da Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ile görüşecek misiniz?’ sorusuna ise Vali Harput, “Biz söyleyeceğimizi söyledik. Bundan sonra hukuk, akıl, vicdan, mantık ne gerektiriyorsa onu yapacağız” dedi.

Sebile ÇETİN/ BURSA, (DHA)

İŞTE MAÇ ÖNCESİ YAŞANAN OLAYLAR

Adobe Flash Player Yükle

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...