Google Play'e fiyat ayarı!

Google Play'de artık alıştığınız fiyatlardan çok daha ucuzlarını göreceksiniz. Neden mi?

19 Kasım 2015, Perşembe 00:04
- A +
Google Play'e fiyat ayarı!

Google Play'in ücretli uygulamalar için getirdiği minimum 99 sent ücret sınırı, çoğu ülke için pahalıydı. Bunun farkında olan Google, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 17 ülke için minimum fiyatı düşürdü.

Minimum fiyatta yapılan değişiklikler, ülkeden ülkeye değişiyor. Örneğin en yüksek indirimi alan ülkeler arasındaki Türkiye'de 2 TL'lik minimum fiyat, bundan böyle 59 kuruş olacak. Bizimle beraber yüksek indirim alan diğer ülke olan Ukrayna'da minimum uygulama ücreti, 0,33 dolardan (8 UAH) 0,21 dolara (5 UAH) düşürüldü.

Tüm ülkeler arasında en az fiyat indirimi alan ülke ise minimum uygulama fiyatını yaklaşık 45 sente indiren Polonya oldu.

Uygulama geliştiricisi iseniz ve uygulamanızı daha uygun fiyatla satmak istiyorsanız, bu seçeneği Google Play'in Developer Console'u altında "Pricing & Distribution" veya "In-app Products" bölümlerinde bulabileceksiniz. Yapılan indirimlerin tam listesine Google'ın blog gönderisinden ulaşabilirsiniz.

Resimlerle: Material Design'a sahip en iyi 20 uygulama!Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.