''Gökyüzünde Engel Yok''

Karaman'da Kalkınma Bakanlığı, Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) ve Özel İdare tarafından desteklenen "Karaman Valiliği Karaman Üniversitelerarası Yamaç Paraşütü Şampiyonası" ve "Gökyüzünde Engel Yok" etkinlikleri kapsamında bugün bir gurup engelli genç yamaç paraşütü ile tandem uçuşları yaptı.

09 Eylül 2011, Cuma 17:22
- A +
''Gökyüzünde Engel Yok''

Sabah saatlerinde araçlarla Karadağ’da bulunan yamaç paraşütü güney pistine aileleriyle getirilen bir gurup engelli gence ilk önce yamaç paraşütü ve uçuş sırasında neler yapacakları organizatör Murat çakmak tarafından anlatıldı. Daha sonra engelli 5 genç sırasıyla deneyimli pilotlarla birlikte yamaç paraşütü ile uçtu.

Oldukça heyecanlı görünen işitme engelli Mevlüt Şahin Uğur (17) işaret diliyle heyecanını ve başaracağını ifade ederek Türkiye ve Avrupa şampiyonu yamaç paraşütü pilotu Dimitri Agonin ile birlikte tandem uçuşunu gerçekleştirdi. Yaklaşık 1 saat kadar havada kalan paraşütçüler Kılbasan beldesine iniş yaptı.

Yamaç paraşütü Pilotu ve Organizatör Murat Çakmak "Gökyüzünde Engel Yok" projesi ile bir ilki gerçekleştirdiklerini ve engelli vatandaşları yamaç paraşütü sporu ile tanıştırmanın zevkini yaşadıklarını belirtti.

Bu etkinliklerle Karadağ’ın yamaç paraşütü için en uygun yerlerden biri olduğunu ispatladıklarını ifade eden Çakmak, şunları kaydetti:
"Biz 20 kişilik profesyonel bir ekiple buradayız. Pilotlarımız konusunda hemen hemen en deneyimli pilotlarından. Uçuşların hiç bir tehlikesi yok. Yeter ki uçmak isteyenler bizim anlattıklarımıza ve yanında uçan pilotun isteklerine uysunlar. Uçuşlarımız hava şartlarına göre yarın da devam edecek. Bizim hedefimiz 20 engelli vatandaşımızı uçurabilmek. Bu sayı hava şartlarına göre azalıp artabilir."

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...