Göksel Gümüşdağ'dan tehdit

Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ, erteleme kararını kendilerinin istediğini dile getirirken, "Haftaya sahadayız. Fenerbahçe maçlara çıkmak istemezse sonuçlarına katlanır" dedi.

07 Nisan 2015, Salı 14:21
- A +
Göksel Gümüşdağ'dan tehdit
TRTSPOR’da yayınlanan Spor Manşet programıda Bülent Tuncay ve Cem Dizdar’ın sorularını yanıtlayan Gümüşdağ yoğun gündemi değerlendirdi. Futbolun doğru yönetildiğinde insanları bir araya getiren bir yapı olduğunu vurgulayan Gümüşdağ, "Fenerbahçe kafilesinin başına gelen vahşeti kınıyoruz. Kulüpler Birliği olarak Pazartesi toplandık ve 27. haftanın ertelenmesi yönünde karar aldık. TFF de bu talebimizi hayata geçirdi" dedi.

"SOĞUKKANLILIĞIMIZI KORUMALIYIZ"

Fenerbahçe'nin yapılan toplantıya katılmadığını hatırlatan Gümüşdağ, "Kulüpler Birliği olarak önemli kararlar alıyoruz ama bunları her seferinde açıp söyleyemeyiz. Öğrenmek isteyen katılır ya da kendi arar" diyerek sarı-lacivertli ekip Basın Sözcüsü Mahmut Uslu'nun Kulüpler Birliği'ni eleştiren sözlerine göndermede bulundu.

"FENERBAHÇE SONUÇLARINA KATLANIR"

Erteleme kararının sadece bir tepki olarak değelendirilmesi gerektiğini söyleyen Gümüşdağ, "Fenerbahçeli yöneticiler olay aydınlanana kadar futbol oynamayı düşünmüyoruz dedi ama sanırım duygusal tepki verdiler. Bizim Kulüpler Birliği olarak yeni bir erteleme talebimiz olmayacaktır. Fenerbahçe gelecek hafta da sahaya çıkmaz istemezse bunun hukuki boyutu ortadadır, sonuçlarına katlanır” ifadelerini kullandı.

Futbolun baş aktörleri olarak birlik ve beraberlik sağlamaları gerektiğini dile getiren Gümüşdağ, "Bu hafta geçtikten sonra hepimiz sahalardayız. Yabancı oyuncularımızın saldırı olaylarından etkilenmesi söz konusu değil. Fenerbahçe’deki oyuncular etkilenmiş tabii ki ama onlar da bu arada toparlanacaktır” diye konuştu.

Göksel Gümüşdağ, Başakşehir - Beşiktaş maçını da değerlendirdi ve Fikret Orman’ın “Bir penaltımız verilmedi” görüşüne katıldığını söyleyerek, "Dünkü pozisyonun penaltı olduğunu düşünüyorum. Maçta penaltı gibi gelmişti. Evde izledim, Beşiktaş’ın bir penaltısı verilmemiş. Bence de penaltıydı. Ama hakemlere haksızlık etmeyelim, yaptıkları iş çok zor. Yağış altında, o şartlarda bu tür hatalar da olabiliyor” yorumunu yaptı.

************************************

Bakan’dan sert uyarı!

Riva’da Türk futbol ailesini bir araya getiren toplantıya, Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da katılmıştı. Söz konusu buluşmada ilginç diyalogların da yaşandığı ortaya çıktı. Bakan Kılıç’ın, toplantıda bulunun tüm kulüp yöneticilerine, “Beyler, maalesef işler hiç de iyi gözükmüyor. Benim sizden isteğim herkes konuştuğu sözlere artık dikkat etsin. Özellikle yöneticiler, maçlardan önce ve sonra, rakibi incitici, tahrik edici, rakip oyuncuları kızdıran demeçlerden uzak dursun. Camiaların karşı karşıya geleceği açıklamalar yapılmasın. Futbol hepimizin sevdiği bir spor, gelin futbolu hep birlikte koruyalım. Futbol ailesi biraz daha söylediği sözleri tartıp konuşsun” dediği bildirildi.

Mehmet Demircan

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...