Gökhan Yalçınkaya'nın Kocaeli at yarış tahminleri

Kocaeli at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Gökhan Yalçınkaya günün programını değerlendirdi.

23 Mart 2018, Cuma 11:14
- A +
Gökhan Yalçınkaya'nın Kocaeli at yarış tahminleri
23 Mart Cuma Kocaeli at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Gökhan Yalçınkaya günün programını değerlendirdi.

GECE KUŞU kanat çırpar

1.AYAK: Yarış totolarından anlayacağınız üzere NASUHOĞLU, her geçen gün daha iyi duruma geliyor. Buguna uzuna dönüyor, her ne kadar orta mesafelerinin daha iyi olduğunu düşünsem de uzunda da daha önce kazanmışlığı bulunan tırnaklarının ucundaki safkan uygun rakipleri arasında favorimdir. Rakip gördüğüm ilk isim ÇERMİ KHAN’dır. Atı iki yarış önce üst üste süslediği uzun mesafeli koşularından sonra o heyecanla açık yarışa kaydetmeselerdi, hazır form tutmuşken biraz daha kaymağını yerlerdi. Geri dönüşünde Handikap 17’de beşik gibi sallandı. Neyse diyeym bugun 4 haftalık aradan sonra diri gelecek. Yarışa bakıyorum da kim kovalayacak? Çıkacak tempoyu verecek hadi bana eyvallah diyip çekecek gidecek, önde ritmini tutturursa karşılara nefesli girip ilk ayaktan Kartepe’de soğuk rüzgarlar estirebilir diyor dönüyorum yaşlı kurt BAYDARŞAH’a. Geçen yarışında 700’ün oralarda at tam devrini bulmuşken, içindeki ve dışındaki iki rakibi arasında sağlı sollu tatlı-sert şarjlara maruz kalmış devri bozulmuştu, sonra toparladı içeriye kaçtı, ama oralarda arttıramadı, 120-130 civarinda da binicisi enseye bastı. O yüzden yarışını önemsemiyorum, mesafe ayırmadığını geçmiş koşularından anımsayabiliriz, yani uzunlara da yatkındır. Ve KORALAY.. Arasından sonra üst üste iki yarış koşup tık nefes mod’una bürünen uzun sprint yetenekli Kartepe havasını suyunu seven safkan, özellikle Basmane koşusunda fotoya ok gibi girerek göz doldurdu, bugun yarın süsler.

2.AYAK: İlk başta NEON KNIGHT’ı banko çıkardım. Bakmayın son yarışında en geri gelmesine, önünde bitiren 5 at da burda koşsa 1.05’e koşar. Üstelik kazananla arasında 1 saniye bile yoktu. Zaten Kocaeli uzun kumunda kendini ispat etmiş bir at. Diyeceksiniz ki o zaman niye kararından caydın. Atın kariyerinde kazandığı tüm koşular 50-51.5 arası kilolar. Sonra Bursa’da 61 kiloyla kısa vade Bandırma koşusunda yaptığı ikincilik aklıma geldi. Acaba bu kazandığı kilo istatistiklerini taç’a mı atim dedim. Ama şeytan yine yanaştı, yanmak istiyorsan tek ver dedi. Geçen haftaki yazılarda da birkaç defa böyle olmuştu, hatta sizlerle paylaşmıştım. Ama bu son saniye dürtmeler hep olumlu sonuçlanmıştı. O yüzden yine son anda caydım. Maiden yarışı teke düşürdüm, buraya at yazdım. Ama kalan atlar hep denk olduğu için mecbur kalabalık tuttum, bakalım yine hamle mi yaptık, yoksa bu kez hata mı yaptık, elim kalbimde izleyeceğim yarışı. Son yarışında hem ara sonrası hem de kilo altında ezilme olumsuzlukları yaşayan SCIFO, yakın markajımdaki GARAVAS, son dönem koşularındaki sıkletlerden sonra, deklarede 50.5’sun deseler rüyamda görsem inanmak diyecek mesafe tutan atlardan PARLAN, son haftaların formda ismi CHICAGO, ters at BEAUGAZON, açık yarıştan gelen ODD JOB, rakip sıralamamdır.

3.AYAK: BİRALEM, aradan sonra üst üste iki yarış koşup, toplandı. Bugun uzuna çıkacak. Anne kardeşleri ‘’Serhatım ve Sırra Kadem’’ mesafe tutan atlardı. Kendisinin de tutma olasılığı yüksektir. Jokey faktörü de var, önce o yazılır. ÇERKEZRAMO, koştukça oturan bir at. O da ilk kez uzuna çıkacak. Onunda anne kardeşi ‘’Akarnejat’’ tam bir uzun mesafe atı. Safkan farklı koşabilir. HÜROĞLU, yakın ara koşacak ama son yarışını ben çok beğendim. Beyefendi jokeyiyle çıkışa geçebilir. KAYRABEY ile UÇANAHMET maidenlerin gediklileri, zamanı geciken grubun pişkin isimleri. Tecrübe faktörüyle onları da karşıma alamıyorum.

4.AYAK: Henüz maiden bir isim olmasına rağmen kısa vade bu yarışa deklaresi kendisinden olan yüksek beklentilere işaret eden KOBRA , Handikap 15 son sentetik yarışında makinada 30 metre kalınca randıman veremedi, iki önceki 2000 metreli yarışında mesafe tutacağını zaten göstermişti, bende favoridir. İstim üzerindeki durumu totolarına yansıyan TAŞKESEN ile bu kez rahat koştuğu uzuna dönen ANATOLIAN STORM rakip önerilerimdir.

5.AYAK: ULUKIZ ile SANBERK bir nevi rövanşa çıkacaklar. Her iki atın da çok iyi durumda olduğu zaten belli, extra bir yorumum yoktur. BEYZA SULTAN, 4 yarıştır kısa vadelerde koşuyor, bugun Şart 5’e dönecek. MAVİYASEMİN, kısraktan ziyade safkan görünümünde çok kuvvetli fiziğe sahip, rakibe göre koşan bir at. GONCANUR’u da son yarışında uzuna çıkardılar, mükemmel koştu, bu kez artan tecrübesiyle bombayı patlatabilir.

6.AYAK: Son startında uzundan kısaya dönmekten olumsuz etkilenen, önceki 1900’de yaptığı yarışın aynısını yapması halinde GECE KUŞU’nun artık maiden dalından uçup, daha yükseklere doğru kanat çırpmasını bekliyorum. 1 şey daha var. Bu at sağdan kamçıyı yiyince, içeriye normalden fazla kaçıyor. Jokeyi ilk kez binecek, dikkat etmesi lazım. Şansları açık olsun diyor, huzurlarınızdan ayrılıyorum.

7,1,3,6 // 5,8,3,7,2,6,9 // 1,2,5,7,8 // 5,3,1 // 2,4,1,3,7 // 5


 
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.