Gökhan Yalçınkaya'nın İzmir at yarış tahminleri

İzmir at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Gökhan Yalçınkaya günün programını değerlendirdi.

24 Mayıs 2018, Perşembe 09:19
- A +
Gökhan Yalçınkaya'nın İzmir at yarış tahminleri
24 Mayıs Perşembe İzmir at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Gökhan Yalçınkaya günün programını değerlendirdi.

AĞAÇELİK risk edilebilir

1.AYAK:ÖZÇOCUK son haftalarda iyi yarışlar yapmaya başladı. Geçen haftaki üçüncü olduğu yarışta çok değerliydi. Neden değerli diyorum? 2.17.43 ile üçüncü oldu, iki yarış önce kazandığı yarış 2.19.35’leydi. Üstelik üçüncü olduğu yarışta önünde bitiren iki at burda koşsa 1.05’e koşar. Belli ki bu atın sıkıntılarını çözmüşler. Toparlayacak olursam yatkın olduğu mesafede kazanması kuvvetle muhtemel gördüğüm en güçlü aday olup, nihayet kazanmayı öğrenen, geçen sene maidenken Grup 2 bile koşan, her ne kadar son yarışını orta mesafede kazansa da gerek bu mesafede İstanbulda sentetikteki ikinciliğini gerekse  anneden kardeşi ‘’Fıratın Öfkesi’’ ni göz önünde bulundurarak mesafe tutacağını düşündüğüm fit durumdaki ERGİNSOY, mesafe ayırt etmeden tırnaklarından geleni ziyadesiyle sahaya yansıtan ve iki hafta önceki koşusunda pekçoğu kendinden yaşça büyük isimler arasında bile çok kalabalık grupta göz doldurucu koşan, bugun yaşıtlarına dönen istim ayağına çabuk safkan UĞURCANBABA rakip gördüğüm isimlerdir.

2.AYAK:Pist ve mesafe ayırt etmeden tatminkar yarışlar çıkaran, koşu gidişatlı hem kaçabilen hem bekleyebilen, bu kez sıkleti  daha da müsaitleşen çok iyi durumdaki GÜÇLÜKIZ favorimdir. Son startını önemsemediğim, bu atlara her zaman diş geçirebilecek kalibrede bir kısrak olan, 40 günlük istihrat tedavi sürecinin de kendisine yaradığını galoplarındaki derecelerine bakınca da anlayabileceğimiz TEKİLA, rakip gördüğüm ilk isim olup, uzun zamandır takibimde olduğunu takipçileriminde yakından bildiği, yarış kollayan MAVİŞ, 4.5 ay aradan sonra yeni yaşındaki ilk sınavında geçer not alıp, bu kez toplanarak dönecek olan, geçen sene İzmirde güzel yarışlarına tanıklık ettiğimiz, öyle ki kısa vade bile kazanan LITTLE SUN, sağı solu olmayan atlardan ŞİRİNYER GÜZELİ, 3 aylık aradan sonra dönecek olmasına rağmen noksansız hazırlandığını öğrendiğim, ilk kez çıkacağı çimde dinçlik yarışı yapma pozisyonundaki CAMBODIA koşuda söz sahibi olabileceğini düşündüğüm diğer isimlerdir.

3.AYAK:Böylesine mesafelerde İstanbul-İzmir ağırlıklı güzel yarışlarına tanıklık ettiğimiz AĞAÇELİK, için yeni yaşındaki ilk birincilik zamanının geldiğini düşünüyorum. 3.5 aylık istihrat sürecinden sonra koştuğu ilk yarışında iki sert rakibi arkasına tatminkar bir üçüncülük yapan, ardına İzmirde iyi aprantiler olmasına rağmen 62 kiloya koşturulmasına anlam veremediğim, ki yarışta da sıklet handikapını iliklerine kadar hisseden, ve son olarak kısa vade Adnan Menderes koşusunda yeşil ışık yakıp bir sonraki yarışımda görüşürüz edasında bir performans sergileyen eli kulağındaki safkanın kalabalık grupta trafik sıkıntısı yaşamazsa yetenekli aprantisiyle kazanmasını bekliyorum, bankomdur.

4.AYAK:Nisan ayının ilk haftasından beri binicisi tarafından düzenli aralıklarla çalıştırılan ve oldukça hazır bir tay olan URLA GÜNEŞİ, ile onun gibi kusursuz idman programıyla top tüfek hazır kıta bu yarışa getirildiğini öğrendiğim YAMANLARBEYİ ikilisi bir adım önde olmak üzere, tatsız çim yarışlarından sonra bu kez kumda denenecek olan TINAS RÜZGARI (yarış koştuktan sonra idmanlarında değişmeye başlamış) ve ULU MANITU (kulaklık denenecek) şans verdiğim diğer taylardır.

5.AYAK:Son yarışında sizlere banko önerdiğim, saolsun mahcup etmeyen ve taylığındaki gibi güzel yarışlar yapan fit durumdaki BADEGÜL, yeniden form tutan kaba kumun klas safkanlarından SİVEREK DİYARI, İstanbuldaki son Grup yarışını ölçü almadığım bu kez dengi rakiplerine dönen WHITE HART LANE, aynı keza geçen yarışını ters pist ve mesafesinde koşan, İzmirin bu tip mesafeli yarışlarının başarılı isimlerinden RIGHT OR WRONG dörtlüsü arasından kazanan atın çıkacağı kanaatindeyim.

6.AYAK:Yakın ara koşacak olmasına rağmen çıkışta olan kısraklardan olup, bu zamana kadar koştuğu en uzun mesafeli 1600 yarışını kazandığını da hatırlatarak, ilk kez çıkacağı 1700’de yeniden kazanmaya başlayabilir diyeceğim SU MELEK, formunda önemli gelişmeler gözlenen SON HATIRAN, toparlanmaya başlayan KIŞGÜLÜ, İzmir ne denli çok sevdiğin Cumartesi günü Birleşmiş Milletlere takla attırarak bir kez daha gösteren YORANGÜLÜ, kendini unutturan ama bu atları geçebilecek kapasitede bir kısrak olan NEVRUZ ÇİÇEĞİ, ilk kez İzmir ters pistinde koşacak aşamalar içerisindeki boş kilolu UZUNYAYLA GÜZELİ sıralamam olup insiyatif sizlerindir.

6,4,1 // 2,3,7,1,9,4 // 1 // 2,3,6,7 // 1,10,4,2 // 2,18,3,6,1,13
 

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...