Gökhan Gönül: Ne yaptım, vatanı mı sattım!

Sıkıntılı bir transfer sürecinin ardından uzun yıllar formasını giyip sembol bir isim haline geldiği Fenerbahçe’den ezeli rakip Beşiktaş’a geçen Gökhan Gönül, suskunluğunu bozdu.

08 Eylül 2016, Perşembe 08:37
- A +
Kaynak: Habertürk

Kaynak: Habertürk

Sıkıntılı bir transfer sürecinin ardından uzun yıllar formasını giyip sembol bir isim haline geldiği Fenerbahçe’den ezeli rakip Beşiktaş’a geçen Gökhan Gönül, suskunluğunu bozdu.

Türk futbolunun son dönemde yetiştirdiği en iyi sağ bek olarak kabul edilen 31 yaşındaki tecrübeli futbolcu, Sarı-Lacivertli kulüpten kopmasından yeni takımına imza attığı ana kadar yaşananları, Kadıköy’de farklı bir forma altında çıkacağı ilk derbiden transfer sürecindeki mali konulara her şeyi anlattı. Söz ‘yeni Kartal’ Gökhan Gönül’de...

KARAKTER YOKSUNU DEĞİLİM

KARAKTER YOKSUNU DEĞİLİM

“Başkanımız transferle ilgili gereken açıklamaları yapmıştı. “Gökhan beğendiğim bir oyuncu. Kulübüyle sözleşmesi sürüyor. Bitsin o zaman bakarız demişti. O dönem Milli Takım’a gittiğimde teklifler gelmeye başlamıştı. Beşiktaş da teklifini yaptı. Düşünmek için süre istedim."

Ancak benim daha önceden sözleşme yaptığıma dair açıklamalar, yorumlar geldi. Madem sözleşme yaptığımı iddia ediyorlar, o zaman yaptığım sözleşmeyi bulsalardı. Mahkemeye çıkınca belgeler isteniyor, kimse belgesiz suçlanmıyor. Benim üzerime de böyle boş iddialarla gelindi."

Üstelik ben o dönem gitmek istesem gider yönetime açık açık beni isteyenler var bana kararınızı bildirin der, süre verirdim. Olur veya olmaz, o zaman başımın çaresine bakardım. Zaten FIFA kuralları gereği Ocak ayından itibaren istediğime imza atardım ama atmadım. Benim karakterimi bilen bilir."

Şampiyonluğa oynarken bir başka kulüple anlaşacak kadar karakter yoksunu değilim. Bu tür çıkan konuşmalar tamamen ortalığı karıştırmak ve benim üzerime gelinmesi için. Futbolun sadece spor olduğunu artık bilmemiz gerek. Yarın öbür gün bu konuda dolmuş olan birilerinin bana hakaret, küfür hatta fiziki müdehalede bulunmayacağının garantisi var mı?

“Ben, oynadığım her takımda sonuna kadar savaştım. Fenerbahçe’deyken de böyleydi. O forma için kanımı, terimiakıttım. O forma müzeye gitti ama sonra kaldırmışlar. Kendilerinin bileceği iş.""Hala bu tip şeylerle uğraşılıyorsa söyleyecek bir laf yok. Ama şunu herkes bilsin ki, ben tekmeye kafa atan adamım. Aynısını Beşiktaş’ta da yapacağım, gerekirse Beşiktaş için de kanımı akıtacağım. Bizler bu yüzden büyük takımlarda oynuyoruz.

KARTAL DÖVMEM 15 YILDIR VAR

KARTAL DÖVMEM 15 YILDIR VAR

“Şimdi burada ‘Çocukluktan beri Beşiktaşlıydım’ klişesini söylemek istemiyorum. Bunlara girmek de zaten doğru değil. Fenerbahçeli veya Galatasaraylı, bunlar önemli değil. Ayağımdaki dövme 15 yıldır var. Yani Fenerbahçe’ye gitmeden de vardı. Bu benim özel hayatım, bundan dolayı da yargılanamam.

BEŞİKTAŞ'A DAHA AZ PARAYA GELDİM

BEŞİKTAŞ'A DAHA AZ PARAYA GELDİM

“Fenerbahçe’nin bana verdiği para da ortada, Beşiktaş’ın KAP’a bildirimi de... Beşiktaş’a çok daha azına geldim. Hatta 5 milyon Euro imza parası, menajerlik parası aldığım yazıldı. El insaf! Ama konuyla ilgili hiçbir şey bilmeyen insanlar bunu okudukça her türlü şeyi düşünüyor, art niyetli yaklaşıyor."

Ben ne yaptım Allah aşkına? Vatanımı mı, milletimi mi sattım? Namussuzluk mu yaptım ya da başkasının namusuna mı göz diktim? Bir büyük camiadan başkasına geçtim. Tabii ki yıllarını verdiğiniz kulübünüzden ayrılırken zorluklar riskler olabilir ben bunu göz önüne getirerek ayrıldım. Bazı takıntılarınız olabiliyor.

FENERBAHÇE’DE MUTLUYDUM BURADA DA MUTLUYUM

FENERBAHÇE’DE MUTLUYDUM BURADA DA MUTLUYUM

“Ancak şunu söylemek isterim, Fenerbahçe’de de mutluydum burada da çok mutluyum. Kimse başka bir şey aramasın. Gelme nedenimin derinlerine inmek istemiyorum artık. Yalnız şunu da belirteyim, medyanın içinde çok az bir bölüm de olsa omurgasız insanlar var. Onlar benim adımı çıkarmak istiyorlar. Bilerek algı yaratıyorlar."

Transferimden sonra algı operasyonları yaptılar özellikle sosyal medyada. Kendimi bilen bir insanım. Onlarla adalet üzerinden hesaplaşacağız.

KADIKÖY’DE TRİBÜNE ÇAĞRILIRSAM, SELAMLARIM

KADIKÖY’DE TRİBÜNE ÇAĞRILIRSAM, SELAMLARIM

“Tabii ki tepkiler olacak, ne yapabilirim ki. Aklı selim olan insanlar belki de beni tribüne çağıracak. Ben de gidip onları selamlayacağım. Kafamı buna takmıyorum. Dediğim gibi, artık bunlar aşılmalı. Caner de bunu söyledi imza töreninde. Bizler profesyonel insanlarız. Kısa bir meslek hayatımız var."

"Ailemizin geçimini futboldan sağlıyoruz. Bu artık böyle karşılanmalı. Bu anlayış nereye kadar böyle gidecek? Kadıköy’de doğal olarak farklı duygular olacak içimde. Heyecan yaşayabilirim ama ben artık Beşiktaş formasını giyen bir oyuncuyum."

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.