Gerçek skandal!

2012 Londra Olimpiyat Oyunları için 2 yıldır devletten destek alan Galatasaray iki çifte kürek takımında şok bir gerçek ortaya çıktı. Sporculardan Bayram Sönmez futbol oynarken sakatlandı ama bunu herkesten saklayarak parasını almaya devam etti.

06 Mayıs 2012, Pazar 11:05
- A +
Gerçek skandal!

2012 Olimpiyat Oyunları’na sayılı günler kala, Türkiye’nin katılacağı amatör dallarında yine skandallar ortaya çıkmaya başladı. Dünyanın en büyük spor organizasyonu olarak kabul edilen ve 27 Temmuz’da Londra’da başlayacak 2012 Olimpiyat Oyunları  öncesi kürekte şok bir gerçek su yüzüne çıktı. Bilindiği gibi; TBMM’de 2008’de kabul edilen yasayla birlikte çeşitli şampiyonalarda dereceler elde eden ve aynı zamanda olimpiyatlara katılacak ya da katılması muhtemel sporculara devlet tarafından 650 ile 750 TL arası destek maaşı bağlandı.

Herkesten saklamış...

Bu destekten 2 yıldır yararlanan Galatasaray iki çifte kürek takımının sporcusu Bayram Sönmez’in ise bu durumu suistimal ettiği öğrenildi. Kürek Milli Takımı’nda yer alan Sönmez’in sakatlanmasına rağmen bunu kulübünden ve Spor Genel Müdürlüğü’nden sakladığı ve devlet desteğini almaya devam ettiği ortaya çıktı. Arkadaşlarıyla futbol oyadığı sırada sakatlanan Sönmez’in durumunu ise  yalnızca hocasının bildiği belirtildi.

Doktoru: ‘Spor hayatı bitti’

2012 Olimpiyat Oyunları’na gitme hakkı kazanmak için 20-23 Mayıs’ta İsviçre’de düzenlenecek seçme yarışlarında son şansını deneyecek Milli Takımı’nda kendisi yerine bir başka sporcu gönderilecek olmasına rağmen devlet yardımı alan Sönmez’in ön ve yan çapraz bağlarının koptuğu belirtildi. Ayrıca Sönmez’in doktoru Mustafa Karahan’ın, Galatasaraylı kürekçi için,  ‘Spor hayatı bitti’ dediği iddia edildi.                     

Sedat Hardal

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...