Genç kızları seks kölesi yapan modeller Türkiye'ye gelmeden yakalandı!

Rusya'da güzellik yarışmasına katılan iki ünlü modelin, 18 yaşındaki bir kızı (solda) Orta Doğu'da kendilerine iş bulacakları şeklinde kandırarak seks kölesi haline getirdiği ortaya çıktı. İki modelin Türkiye'ye gelmek üzere 18 yaşındaki kızla uçağa binmek için havaalanına geldiklerinde yakalandıkları ortaya çıktı.

05 Mart 2018, Pazartesi 16:27
- A +

Skandal olay ülke gündemine oturdu. Rusya'da 22 yaşındaki Ksenia Starikova ve 19 yaşındaki Tatiana Petrova isimli iki kadın Moskoca'daki Domodedovo Havaalanı'ndaki polisler tarafından gözaltına alındı. (Fotodaki: Tatiana Petrova)

Kadınlar, dadı olarak çalışmasını istedikleri 18 yaşındaki öğrenci kızı, zorla ellerinde tutmaya başladıktan sonra dövdükleri ve genelevde hayat kadını olarak çalışmaya zorladı. (Ksenia Starikova)

19 BİN STERLİN ALDILAR

19 BİN STERLİN ALDILAR


Türkiye'ye gitmek için bir uçağa binmek üzereyken yakalanan ve hâkim karşısına çıkarılan iki kadının bu iş karşılğında anlaştıkları kişiden 19 bin sterlin aldıkları iddia edildi.

İnsan kaçakçısı kadınlar, öğrenciler için İngilizce ve Almanca bilen dadı arandığını söyleyerek kaçırmayı planladıkları kızlarla bir kaç defa görüşme gerçekleştirmiş.

Bir kız çocuğu annesi olan Starikova, Rusya'daki güzellik yarışmasında finalistleri arasında bulunmuş.

Rus-Bulgar model Petrova ise yarışmanın 2018 yarışmasının finalistleri arasında yer alıyordu.

Her iki kadın da insan kaçakçılığı suçuyla yargılanmak üzere hakim karşısına çıkacak. İnsan kaçakçısı bu kadınların 6 yıla kadar hapsi isteniyor.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.