Gelibolu Maratonu'nun en genç yarışmacısı!

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen, Türkiye’nin ‘Barış’ temalı ilk ve tek maratonu Turkcell Gelibolu Maratonu, binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Maratonun en genç yarışmacısı 4 yaşındaki Ada Umay Güzel'di... İşte maratondan görüntüler!

14 Ekim 2018, Pazar 20:39 Son Güncelleme:
- A +

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen, Türkiye’nin ‘Barış’ temalı ilk ve tek maratonu Turkcell Gelibolu Maratonu, binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. ‘Barış için Koşuyoruz’ sloganıyla düzenlenen organizasyonda 42 kilometre maraton, 21 kilometre yarı maraton, 10 kilometre ve 5 kilometre halk koşusu olarak dört kategoride yarışlar yapıldı. 42 kilometrelik parkuru erkeklerde Etiyopyalı atlet Getaye Gelaw, kadınlarda da Svetlana Sepeliova ilk sırada tamamladı. Yarı maratonda şampiyonluk erkeklerde Fetene Alemu, kadınlarda ise Fatma Demir’in oldu. 10 kilometrelik koşuda ise birincilik erkeklerde Ramazan Özdemir, kadınlarda Burcu Subatan’a gitti. İki sene önce 10 bin fidanını dikimiyle hayata geçirilen Turkcell Barış Ormanı’na, 10 bin fidan daha eklenerek ormandaki ağaç sayısı 30 bine çıkartıldı. 

Maratonun en genç yarışmacısı!

Bu yıl tüm dünyada kutlanan Troya Yılı’nın en önemli organizasyonu olarak da dikkat çeken maratonun en küçük yarışmacısı ise 4 yaşındaki Ada Umay Güzel'di. 2 yıldır maratona katılan Ada Umay Güzel'e yarışmacıların ilgisi ise oldukça yoğundu!

YORUM YAZ

Sıradaki haber yükleniyor...