Gaviria: Benim için kazanan Elia Viviani'dir

Giro'nun 3. etabını hakem kararıyla kazanan Fernando Gaviria, "Benim için kazanan, çizgiyi ilk geçen kişidir, bugün de Elia Viviani kazanmıştır" diye konuştu.

14 Mayıs 2019, Salı 12:32 Son Güncelleme:
- A +
Gaviria: Benim için kazanan Elia Viviani'dir

A. Batuhan Özdemir / fanatik.com.tr

102. İtalya Bisiklet Turu'nun (Giro d'Italia) 3. etabını, UEA Team Emirates'ten Fernando Gaviria kazandı. Bitiş çizgisini Elia Viviani'nin ardında 2. sırada bitirmesine karşın, yarış hakemlerinin kararıyla etap galibi ilan edilen Kolombiyalı bisikletçi, lehine bir gelişme olmasına karşın verilen kararı pek de beğenmediğini açık bir şekilde ifade etti.

Yarış sonrasında konuşan Gaviria "Benim için kazanan, çizgiyi ilk geçen isimdir. Bugün Elia Viviani kazandı ve bunu hak etti. Ona bununla ilgili bir mesaj da gönderdim." dedi.

Kişisel performansı hakkında da yorum yapan Gaviria,"Kişisel olarak bugün kendimi dünden çok daha iyi hissediyordum. Kondisyonum iyi seviyedeydi. Önümüzdeki 8 gün içinde gerçek bir galibiyet elde etmeyi umuyorum. Bu yıl Giro'da çok üst seviyede sprinterler yer alıyor. Bugün aslında garip bir etaptı. Beklediğim kadar rüzgar yoktu, buna karşın takımlar; son bölümdeki rüzgar nedeniyle çok erken öne geçmek istemediler." diye konuştu.

Bu haberi de okudularGiro'nun üçüncü etabında kazanan: hakem kararıyla Fernando Gaviria

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...