"Galibiyetin anlamı çok büyük"

Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman da alınan bu galibiyetin anlamının çok büyük olduğunu ifade ederek, "Yenilgisiz bir takımı 3-0 gibi farklı bir skorla mağlup eden oyuncularımı kutluyorum" dedi.

04 Ekim 2009, Pazar 19:19
- A +
'Galibiyetin anlamı çok büyük'

Galatasaray’ın, hafta içindeki UEFA Avrupa Ligi maçı nedeniyle, bu maça yorgun çıkacağını tahmin ettiklerini belirten Karaman, "Rakibimiz ilk yarıda oyuna hakim göründü. Ancak onlar oyunu 100 metrede oynarken, biz 40-60 metre arasında oynadık. Oyunu, ikinci yarının son yarım saatinde forse etmeyi planlıyorduk, düşündüğümüz gibi de oldu. Hamle yapacak gücümüz yok. Skor bizi şımartmamalı. Kadromuzu, gücümüzü biliyoruz. Bu ilk galibiyetimizi, müthiş taraftarımızın önünde aldık. Bundan sonra taraftarımızdaki bu çoşku, Ankaragücü’nün yerini de bulmasını sağlayacaktır" diye konuştu.

Karaman, karşılaşma sonrasında kendisini tebrik eden Rijkaard’a da teşekkür ederek, şunları kaydetti:

"Rijkaard, 3-0 yenilen bir takımın teknik direktörü olarak, rakip takımın teknik direktörünü kutladı. 3-0 yenilen teknik direktör biz olsaydık, acaba neler yapardık diye düşünüyorum.

Basın aracılığıyla bu tür davranışları aktarmamız önemli. Mustafa Denizli’nin yaptığı da önemliydi, bunu da ifade etmek istiyorum. Türk futboluna büyük katkılar sağlayan Rüştü’ye ve diğer oyuncularına sahip çıkması, örnek gösterilecek bir davranış. Ayrıca Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim’i de kutluyorum. Fatih Hoca’nın, Fenerbahçe’de oynarken, o ana dek milli takıma çağrılmamış Ceyhun’u çağırması, Rüştü’yü çağırması, takdir edilmesi gereken davranışlar. Bu tür davranışları öne çıkarmalıyız."

Bu arada, maç sonrasında Ankaragücü ve Galatasaray taraftarları arasında çıkan arbede, güvenlik görevlilerinin müdahalesiyle son buldu.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...