Galatasaray'da yerli transfer atağı

İşte Hamza hocanın, Dursun Özbek'le yaptığı son görüşmede istediği yerli futbolcular: Stopere Serdar Aziz, orta sahaya Ozan Tufan, sağ kanada Volkan Şen. Bursasporlu 3 futbolcu için haftaya resmi temaslar başlayacak.

13 Haziran 2015, Cumartesi 02:30
- A +
Galatasaray'da yerli transfer atağı
Adı bir süredir Galatasaray’la anılan Bursasporlu futbolcular için resmi girişimler başlıyor. Sarı-Kırmızılı ekibin teknik patronu Hamza Hamzaoğlu, kulüp başkanı Dursun Özbek’le yaptığı son görüşmede, istediği yerli futbolcuların ismini tek tek sundu.

Yurtiçi piyasasında öncelik verilen isimler; stoperde Serdar Aziz, orta sahada Ozan Tufan ve sağ kanat için Volkan Şen olarak belirlendi. Hamzaoğlu’nun sunduğu rapor doğrultusunda kolları sıvayan yönetim, gelecek hafta bu oyuncular için resmi teklif yapacak.

Birkaç formül birden hazırlayan Sarı-Kırmızılılar, bonservis artı takas teklifini transfer paketinin içine dahil edecek. Takas teklifinde kullanılması düşünülen isimler de belli. Yekta, Olcan ve Dany gibi ilk 11’de yer almayan futbolcuların, bu transferde kullanılacağı ifade ediliyor.

Melo’nun durumu kritik

Yerli transfer çalışmalarında, Melo’nun durumu da kritik rol oynuyor. Artık Galatasaray’la olan sözleşmesi pamuk ipliğine bağlı olan Brezilyalı futbolcu ayrılırsa, onun bölgesine ayrılan bütçe de artacak. Bu da, Ozan Tufan için kesinin ağzını açılması anlamına geliyor. Yönetim işte tüm bu detayları göz önünde bulundurarak, 5 Temmuz’da başlayacak kampa kadar kadroya en az iki takviye yapılması hedefleniyor.
   
Metin Karabaş

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...