Galatasaray'da son dakika. Fatih Terim'den açıklama!

Galatasaray'da son dakika Fatih Terim haberi... Aslan'ın teknik patronu, kişisel instagram hesabından açıklama yaptı! Fatih Terim, ikinci bir video yayınlayarak, ezeli rakip Fenerbahçe'ye başta olmak üzere sezon içerisinde karşı karşıya geldiği kulüplere de eleştirilerde bulundu. Terim, "Rütbemiz bile farklı! İçinde bulundukları durum çok acı!" ifadelerini kullandı. Terim, üçüncü videoda ise yeni sezon ve transfer çalışmalarından bahsetti.

27 Mayıs 2019, Pazartesi 19:35 Son Güncelleme:
- A +

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, kişisel instagram hesabından detaylı bir açıklama yaptı.

Kişisel hesabına Florya'da çekilmiş bir video yükleyen Fatih Terim, nefes nefese geçen şampiyonluk yarışı ve daha birçok detayla ilgili sözler sarfetti.

Fatih Terim, özellikle zihinsel bütünleşmenin öneminden bahsetti.

Fatih Terim, bu videonun ardından daha uzun, ikinci bir video daha paylaşarak kulübün hedeflerine işaret etti.

Teknik adam, şampiyonluk yolunda çok önemli bir rol oynayan Galatasaray taraftarının katkısına da dikkat çekerek, 12. adama mesajlar yolladı.

Terim'in açıklamalarından ezeli rakip Fenerbahçe de payını aldı! Aslan'ın hocası, Fenerbahçe cephesinin kendisiyle ilgili açıklamalarına karşılık verdi.

FATİH TERİM'İN FENERBAHÇE'YE MESAJINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Fatih Terim'in açıkmalarınun tamamı şöyle;

Dünyanın en iyi taktiğini belirleyin, çok iyi bir fizik kaliteniz olsun, istatistikleriniz muazzam tablolar çizsin, bir de bunlara ilaveten takımın motivasyonunu yüksek tutun, bunlar bile mutlaka başarı gelecek demek değil. Galatasaray’da büyük camia, büyük marka ve büyük takım olmanın avantajlarının yanı sıra büyük inanç ve büyük bir birleşme var.

'Zihinsel bütünleşme'

Geçenlerde bir yemekte güzel bir tanımlama oldu, zihinsel bütünleşme, birçok şeyi anlatıyor. Sinerjiyi, duayı, enerjiyi, birliği, beraberliği, her şeyi içine katıyor. Tüm yaşadıklarımızı anlatırken bile inanın o kadar uzun sürüyor ki, bizi güçlü bütünleşme ve inanç hedefe ulaştırdı. Daha evvel de biz bu bütünleşme ile tarih yazdık, inşallah daha niceleri olacak. Önce sırada sözlü ve yazılı hedeflerimizi hayale geçirme zamanı, Allah yardımcımız olsun. 

'Ceza üstüne cezalar verdiler'

Neler mi yaşadık? Türkiye Kupası Finali öncesi basın toplantısında söylediğim bir laf var, organize ama amatör kötülük. Eğer bizimle ilgili bu sezonun ve bu şampiyonluğun bir hikayesi yapılacaksa başında sonuna kadar bu kötülüğün mimarlarıyla mücadeleyi hiçbir zaman bırakmamak lazım. Bu mücadeleyi sürekli ortaya koymak lazım. Tüm sezon pek çok karşılaşmada hakkınız yeniliyor. Yetmiyor ceza üstüne ceza alıyorsunuz. Bu cezayı sadece ben değil, oyuncularım başkan yönetim de alıyor.

'Unutmamak, unutturmamak lazım'

Yetmiyor 17 kulüp, siz şampiyonlar ligine maçına gitmişken, ne demek istendiği pek belli olmayan, söylendiğine göre birbirlerinden habersiz bir bildiri ile karşı karşıya kalıyşorsunuz, Tabi bizim için kimlerin yaptığı, kimlerin servis ettiği biliniyor açıkçası, Onun için biz burada sonuca bakmalıyız. Galatasaray'a karşı oylduğu kesin. Bunu da geçiyoruz. Karşınızda 10 maç ceza almış bir teknik adam var, hatta şu an kupasıyla birlikte 11 maç olmuş. 11 maç takımının başında bulunmamış, olamamış ama iki kupa kaldırmış bir takımın teknik direktörü var. Şu an anlatırken çok basit geliyor ama tüm Galatasaraylılar'dan ricam unutmamak lazım, unutturmamak lazım. İşimizi yapalım, bırakalım bunları odaklanalım diyorsunuz fakat bu sefer kulüp pasaportlu ayarı kaçmış birkaç yorumcu çıkıp hadsizce, mesnetsizce eleştirmeye kalkıyor.

'Kulüp başkanı günahınızı alıyor'

Bir kulüp başkanı çıkıyor, günahınızı alıyor. Camiasını tatmin etmek için şov yapmaya kalkıyor. Teknik adamı, oyuncusu çıkıp, kendi hatasının faturasını bize kesmeye kalkıyor. Arkadaşlar biz adı geçenlerin pek çoğuyla rakip bile değiliz. Aynı şeyleri hiç yaşamadık, aynı yoldan yürümedik, aynı yollardan geçmedik. Benzer başarılarımız da yok. Üstüne üstlük rütbemiz de farklı!

'İçinde bulundukları durum acı!'

Hak yiyip, gak diyenlere gecemizi gündüzümüze karıştırıp, inancımızı daha çok artıranlara geçmiş olsun. Şu an içinde bulundukları durum zaten çok acı. O yüzden ben daha fazla konuşarak acıyı artırmak istemiyorum. Allah herkese önce vicdan rahatlığı, sonra da huzur versin!

'Galatasaray'ın sadece bugününü değil...'

Aralık ayında tüm camiamızdan bir ricada bulunmuştum. Önce ocak ayını, sonra sezon sonunu işaret etmiştim. Buna sadece transfer değil, tesisten tutun, altyapıya, gerekli ekipmanlardan tutun, kamp ve eğitimlere kadar geniş bir perspektiften bahsediyorum. Doğru bir yapılanma yapılabilmesi ve Galatasaray'ın sadece bugünü değil, geleceğinin de inşa edilmesi için ciddi mesai verdik. Bir anda yarışırken, bir yandan da bu planlamayı yapmak için arkadaşlarımızla bir hayli ter döktük.

'Herkesin gönlünde bir aslan yatıyor ama...'

Başarıyı ve kupaları kovalayıp, bu arada bize karşı kurulan ittifakla mücadele edip bunları yaptık. Yine 3 kulvarda en iyisi için yola çıkacağız. Bizimle yola devam edecekler, edemeycekler, aramıza yeni katılacaklar, hepsinin planlamasını yaptık. Muhakkak ki herkesin gönlünde bir aslan yatıyor ama bilesiniz ki, burada Galatasaray'ın bugünü için, önümüzdeki sezonu için ve bundan sonraski sezonları için hem teknik, hem ekonomik, hem de idâri olarak en iyisini yapmaya çalışan bir grup var.

YORUM YAZ

Sıradaki haber yükleniyor...