Galatasaray'da şok iddia: Kongre

Başkan Ünal Aysal'ın, son dönemde ciddi ciddi olağanüstü kongreye gitmeyi düşündüğü iddia edildi. Bunun nedeni olarak ise Ali Dürüst'le Adnan Öztürk arasındaki çekişme gösteriliyor.

09 Eylül 2011, Cuma 02:00
- A +
Galatasaray'da şok iddia: Kongre

Galatasaray’da 14 Mayıs’ta yapılan kongrede Ünal Aysal ve ekibi, rekor bir oyla göreve gelmişti. Yaklaşık 4 aydır iş başında olan yönetim, bu süre zarfında önceliği transfere ve kısa vadeli borçların yapılandırılmasına verdi. Aysal ve arkadaşlarının işleri yolunda gibi gözükse de şok bir iddia ortalığı karıştıracak gibi görünüyor. İddia şöyle: Ünal Aysal, özellikle transfer döneminde doruk noktasına ulaşan Ali Dürüst-Adnan Öztürk gerginliğinden son derece rahatsız. Bu durumun yönetim içerisindeki alışma ortamına zarar verdiğini düşünen Aysal, iki isimden biriyle yolları ayırmayı uzun süredir planlıyor. Bu konuda sonunda bir karara varan Başkan, 2-3 ay içerisinde olağanüstü kongreye giderek Ali Dürüst’ü, oluşturacağı yeni listenin dışında bırakacak, yola Adnan Öztürk’le devam edecek. Ayrıca Dürüst’ün yanı sıra mevcut yönetimden birkaç kişiyle daha yollar ayrılacak.

Fatih Terim çekincesi

Ancak Ünal Aysal’ın bu planını harekete geçirme konusunda bir çekincesi var: Fatih Terim. Ali Dürüst’le tecrübeli çalıştırıcı arasındaki yakınlık, Başkan’ı düşündürüyor. Böyle bir hamleye, Terim’in sert bir tepki vermesinden çekiniyor. Aysal’ın bu konuyu bir süre daha düşünüp, sonunda kesin kararını vermesi bekleniyor.

İşte Ali Dürüst’le Adnan Öztürk arasında yaşanan sorunlar

-Henüz Ünal Aysal’ın liste oluşturma çalışmalarında ikilinin karşı karşıya geldiği iddiaları ortaya çıkmıştı. Önce Dürüst, ardından Öztürk yönetime girmeme kararları aldı. Ancak Aysal’ın yanı sıra camianın önde gelen isimleri, ikiliyi ikna etti.

-İkili arasındaki sıkıntı ilk defa Didier Drogba konusunda ciddi bir şekilde baş gösterdi. Bu oyuncunun transferi için Adnan Öztürk görevlendirildi. Ünal Aysal, Fildişili yıldızı istediklerini açıkladı. Ancak aynı gün bir açıklama yapan Ali Dürüst, Drogba’nın gündemlerinde olmadığını söyleyerek herkesi şaşırttı. Sonuç olarak bu transfer gerçekleşmedi.

-Asıl sorun, Felipe Melo’nun transferinden sonra yaşandı. Ali Dürüst-Fatih Terim ikilisinin son derece gizli bir operasyonla bitirdiği transfer sonrasında Adnan Öztürk’ün, “Biz en ufak işte dahi kulübün parasını doğru kullanmaya çalışıyoruz. Adeta milim milim harcıyoruz. Bir ön libero için     7 milyon Euro verilir mi? Bu takımdaki dengeleri bozabilir” sözleri basına yansıdı.

-Ali Dürüst’le Adnan Öztürk arasındaki son tartışma, Lukas Podolski transferi için yaşandı. Ünal Aysal, Alman yıldızla görüşmesi için Öztürk’ü görevlendirdi. Başkan yardımcısı, Köln’e gitti ve hem kulüple hem de oyuncuyla anlaşma sağladı. Ancak maliyeti sorun eden isim bu kez de Ali Dürüst oldu. Dürüst, “Önümüzdeki sezon Avrupa’da yokuz. Bu yüzden bir oyuncuya 20 milyon Euro vermeden önce, birkaç kez düşünmemiz gerekir” diyerek başarılı oyuncuyu veto etti. Sonuç olarak Podolski transferi gerçekleşmedi.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...