Galatasaray gidenlere de para ödüyor!

Galatasaray Futbol Takımı, transfer döneminde kiraya verdiği ve yollarını ayırdığı oyuncular için 2,5 milyon avronun üzerinde ödeme yapacak.

03 Eylül 2015, Perşembe 12:13
- A +
Galatasaray gidenlere de para ödüyor!
Sarı-kırmızılı ekip, kadrosunu daraltmak için çaba sarf ederken, ciddi mali yükümlülüklerin altına girerek kadrosuna kattığı bazı isimlerin başka ekiplere kiralanması veya sözleşmelerinin feshedilmesi için de önemli rakamlar ödemek zorunda kaldı.

Cim Bom
, İtalyan ekibi Genoa'ya kiralanan Blerim Dzemaili, Slovenya'nın Olimpija Ljubljana takımına kiralanan Lucas Ontivero, Kayserispor'a kiralanan Furkan Özçal ve Şanlıurfaspor'a kiralık verilen Umut Gündoğan'ın yanı sıra, sözleşmeleri feshedilen Yekta Kurtuluş ile Kaan Baysal için ödeme yapmak durumunda.

REKOR DZEMAİLİ'DE

Bu sezon İtalyan ekibi Genoa'nın formasını kiralık olarak giyecek olan Blerim Dzemaili, Galatasaray'ın oynatamadığı halde en yüksek ödemeyi yapmak zorunda olduğu futbolcu. Geride kalan sezonun başında Napoli'de 2 milyon 350 bin avro bonservis verilerek alınan Dzemaili, Genoa'ya kiralık olarak verilmesine karşın, ödemelerinin 1,3 milyon avroluk kısmını Galatasaray'dan alacak

ONTİVERO PARASINI GALATASARAY'DAN ALACAK

Roberto Mancini
döneminde 2 milyon avro bonservis bedeli ödenerek Uruguay ekibi Centro Atletico Felix'ten kadroya katılan genç oyuncu Lucas Ontivero, Slovenya'nın Olimpija Ljubljana ekibine kiralık olarak gönderilmesine karşın, ödemelerinin tamamını Galatasaray üstlenecek. Slovenya ekibinden kiralama bedeli almayacak olan sarı-kırmızılı ekip, Ontivero'nun bu sezonki 450 bin avroluk garanti parasının tamamını da karşılayacak.
[Content:{619156}]
FURKAN ÖZÇAL İÇİN 100 BİN AVRO FARK ÖDENECEK

Galatasaray, Kayserispor'a kiralanan Furkan Özçal için de 100 bin avro fark ödemek durumunda. Oyuncunun sözleşmesini uzatan ve bu sezon için 600 bin avro garanti ücret veren sarı-kırmızılı takım, Furkan'ın Kayserispor'a 500 bin avroya kiralanması nedeniyle 100 bin avroluk bir eksi farkla karşı karşıya kaldı. Öte yandan sarı-kırmızılı ekip, Şanlıurfaspor'a kiralık verilen Umut Gündoğan'ın 750 bin liralık sabit ücretinin 150 bin lirasını kendi üstlendi.

YEKTA VE KAAN'A 675 BİN AVRO


Sarı-kırmızılı kulüp, yeni sezon planlamasında düşünülmeyen isimlerden Yekta Kurtuluş ile Kaan Baysal için toplam 675 bin avro sözleşme fesih bedeli ödedi. Yekta Kurtuluş'un sözleşmesini 600 bin avro ödeme karşılığı fesheden "Cim Bom", Kaan Baysal'a ise sözleşme feshi için 75 bin avro ödeme taahhüdünde bulundu. Öte yandan, İtalyan ekibi Inter'e 3,7 milyon avro bonservisle satılan Felipe Melo'ya 657 bin 500 avro sözleşme fesih bedeli ödendiği açıklanmasına karşın, daha sonra bu rakamın, oyuncunun hak edişleri ve maç başı ücretlerinden kaynaklandığı duyuruldu.

Kaynak: Habertürk
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...