Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor'u bekleyen büyük tehlike

Galatasaray ve Beşiktaş FIBA'daki ceza dosyaları nedeniyle yeni sezon öncesi büyük bir tehkile ile karşı karşıya! İki dev kulüp bu dosyaları temizleyemezse yeni transferlerine lisans çıkartamayacak.

12 Haziran 2019, Çarşamba 15:22 Son Güncelleme:
- A +
Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor'u bekleyen büyük tehlike

Futbolda ekonomik sıkıntılar nedeniyle UEFA'nın kıskacında olan Beşiktaş ve Galatasaray önümüzdeki sezon basketbol şubeleriyle alakalı sıkıntılar yaşayacakken Trabzonspor adını kullanan ve faaliyetlerini sonlandıran Trabzonspor Basketbol Kulübü Derneği de FIBA'da birçok dava dosyasıyla dikkat çekiyor.

Transfer yasakları nedeniyle iki dev kulüp şimdiye kadar 31 kez ceza aldı. Bu dosyalar yeni sezonda temizlenmez ise iki kulüp de transfer yapamayacak.

En çok Beşiktaş'ın dosyası var!

Beşiktaş'ın FIBA'daki dosya sayısı 16... Siyah-Beyazlı takımın erkek basketbol takımı ile alakalı 15, kadın basketbol takımını ilgilendiren ise bir dosyası bulunuyor.

Beşiktaş'ı bu anlamda en yakın kulüp ise Galatasaray. Sarı-Kırmızılı kulübün erkek takımının 13, kadın takımının da iki toplamda ise 15 dosyası var.

Trabzon da sıkıntılı

Trabzonspor adıyla şehrin basketbol takımı olarak mücadele eden Trabzonspor Basketbol Kulübü Derneği kapanmasına rağmen FIBA'da 13 dosyasıyla dikkat çekiyor. Ayrıca Türkiye'deki tüm basketbol kulüplerinin FIFA'da toplamda 71 dosyası yer alıyor. Yeni sezon öncesi bu dosyalar kapatılmazsa bu kulüpler transfer yasağı ile karşı karşıya kalacak.

FIBA'da dosyası bulunan diğer kulüpler

Adana Aski 4 dosya

Pınar Karşıyaka 4 dosya

Torku Konyaspor Basketbol Kulübü 2 dosya

Sakarya Büyükşehir Belediye Basketbol Spor Kulübü 1 dosya

Aliağa Petkim 2 dosya

Samsun Basketbol Kulübü 3 dosya

Best Balikesir Basketbol Kulübü 1 dosya

Yeşil Giresun Belediye SK 4 dosya

Eskişehir Basket Spor 2 dosya

Mugla Ormanspor Kulübü 1 dosya

Canik Belediye Spor Kulübü 1 dosya

Edirne Bld Edirnespor 1 dosya

Usak Sportif SK 1 dosya

Yakup Çınar - Fanatik.com.tr


YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...