"Futbolcularımla nefes alıyorum"

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, kulübün internet sitesi aracılığıyla açıklamalarda bulundu.

20 Eylül 2011, Salı 12:02
- A +
'Futbolcularımla nefes alıyorum'

Lige iyi bir başlangıç yapamadıkları belirten Güneş, "Trabzonspor’un gerçek gücü bu değil. İki haftada aldığımız sonuçlar nedeniyle üzüntülüyüz. Ancak en kısa sürede toparlanarak iyi sonuçlar alacağımıza inanıyoruz” dedi.

Güneş, geçen sezona göre değişik bir kadroyla, yeni bir lig sistemi içinde mücadele etmeye çalıştıklarını vurgulayarak, "Lige iyi başlayamadık. Bu sezon son derece iyi takımlar var ve zorlu müsabakalar oynanıyor. Kolay maç yok. Kaybettiğimiz 5 puan Trabzonspor’un beklediği bir durum değil. Üzüntülüyüz. Sezona başlarken daha iyi futbolla, daha iyi sonuçlar alacağımızı bekliyorduk. Yurt içinde ve yurt dışında üst üste maçlar oynuyoruz. Bazı oyuncularımızı zaman zaman bu yoğunluk nedeniyle değiştirmek durumunda kalıyoruz. Öncelikle Spor Toto Süper Lig’de iki maçta kaybettiğimiz 5 puanı telafi edeceğiz” diye konuştu.

Ligin 3. haftasında deplasmanda Samsunspor ile karşılaşacaklarını da hatırlatan Güneş, şunları söyledi:

“Samsunspor son derece değerli gördüğümüz, kadrosunda önemli oyuncular barındıran iyi bir takım. İlk iki haftada olumlu futbol oynadıklarını düşünüyoruz. Futbolu seven bir taraftar kitlesine sahipler. Öncelikle iki dost kentin takımlarını karşı karşıya getirecek olan bu mücadelede Fair – Play ruhunun ön plana çıkmasını bekliyoruz. Güzel futbolun sergilendiği, hak edenin kazandığı bir müsabaka olmasını istiyoruz.”

Güneş, lig müsabakalarından sonra medyada açıklamalarıyla futbolcularını hedef gösterdiği yönünde değerlendirmeler yapıldığına da ifade ederek, "Teknik adamlık yaşamım boyunca hiçbir zaman böyle bir tarzı benimsemedim. Futbolcularım benim gözüm, kulağım, kalbim, her şeyim. Ben onlarla birlikte nefes alıyorum. Eğer bu uzuvlardan birinde bir sorun yaşanırsa bu onların kabahati değildir. Öyleyse oyuncularımı suçlamam söz konusu olamaz. Sadece maçlardan sonra bazı durum tespitleri yaptım. Ama bu değerlendirmelerin ardından olayın bir oyuncunun üzerinde kalmasını doğru bulmuyorum. Onları suçlayıp, hesap sormak yerine, birinin hatası üzerinden her birinin dersler çıkarmasını sağlamaya çalışıyorum. Kamuoyu da isimlere takılmamalı, olayların, yanlışların üzerinde değerlendirme yapmalı. Biz birlikte bir yarışın içerisindeyiz. Amacımız daha iyisini bulmak. Kamuoyunda onları hedef yapmayı hiç düşünmedim, düşünmem de. Ancak yanlışları söylemeden doğruyu da bulamayız. Saha içi başarısızlıklarında oyuncularıma yüklenmem. Kendi üzerime alırım. Bu takımın yetkilisi bensem saha içinde yaşanan başarısızlığın sorumluluğunu üzerime almalıyım. Çünkü yetki de bende sorumluluk da” değerlendirmesinde bulundu.

Trabzonspor’un ligde yaşanan sıkıntılı süreci yönetim, teknik heyet, futbolcu ve taraftar birlikteliğiyle aşabileceğini söyleyen Güneş, açıklamasını şöyle tamamladı: "Bizim gücümüz camiamızın birlikte hareket etmesiyle katlanacaktır. Herkes iyi niyet ve sorumluluk çerçevesinde olaya katkı yapmaya çalışıyor. En kısa süre içerisinde ligde de beklediğimiz sonuçları almaya başlayacağız ve her iki alanda da kulübümüze yakışır bir mücadelenin içerisinde olacağız."

YUNUS EMRE SEL/TRABZON (DHA)

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...