Furkan Korkmaz: En büyük hayalim o formayı giymek

U19 ve U18 Milli Takımları'yla iki madalya kazanıp, şampiyonalarda en iyi 'beş'e seçilen Furkan Korkmaz, şimdi de A Milli Takım aday kadrosuna geldi. Genç yıldız, “En büyük hayalime çok yaklaştım. Eğer kadroya girersem çok heyecanlanacağım” dedi.

08 Ağustos 2015, Cumartesi 02:30
- A +
Furkan Korkmaz: En büyük hayalim o formayı giymek
U19 ve U18 Milli Takımları'yla iki madalya kazanıp, şampiyonalarda en iyi 'beş'e seçilen Furkan Korkmaz, şimdi de A Milli Takım aday kadrosuna geldi. Genç yıldız, “En büyük hayalime çok yaklaştım. Eğer kadroya girersem çok heyecanlanacağım” dedi.

"Çok yorgunum"

Sezonun bitiminin ardından üst üste iki şampiyonada oynamak beni yordu. Şampiyonalar’da en iyi beşe seçilmek gurur verici. A Milli Takım kampına şampiyon olarak gelmek
isterdim ama final maçını kötü kaybettik. Burada herkes beni bir genç oyuncu gibi değil de, yaşıtları gibi karşıladı. Güzel bir ortama geldim. İdmanlardaki sertlik seviyesi çok yüksek. Herkes çok istiyor, çok çalışıyor. Bu hemen belli oldu.

"Katkı vermeye çalışırım"
En büyük hayalim A Milli Takım formasını giymek. Kadroya girersem de çok heyecanlanacağım kesin. Sonuçta hayalim gerçek olacak. Kadroya girersem de nasıl Efes’te olduysa, burada da yeteneklerimi en iyi şekilde kullanarak rol almaya, takımıma katkı vermeye, faydalı olmaya çalışırım.

"Yarışta ben de varım"


Takım’a yorgun geldim. Bu benim için dezavantaj. İki şampiyona üst üste oynamak açıkçası biraz ağır geldi. Ama şansımı kendim yaratacağım. Efes’te de önemli süreler aldılar. Kadro yarışına gireceğim ve formayı almaya çalışacağım. Burada hem tecrübeli, hem de genç arkadaşlar var. Onlardan da birşeyler kaparak forma yarışında olacağım. Burada bulunan gençler, altyapılarda kendi takımlarında sürekli sorumluluk alan, lider olan isimler. Bu nedenle baskı altında oynamaya alışkın bir ekip var. A Milli Takım ’da oynamanın ağırlığı tabii ki daha fazla olur. Ama yapılmayacak bir şey de değil, bence burada bulunan herkes en iyisini yapacaktır.

"Güven çok önemli"

Alt yapılarda ciddi sorumluluklar alan, liderlik yapması istenen bir oyuncuydum. Bu nedenle bana verilen hangi sorumluluk olursa olsun, keyif alarak yapmaya çalışıyorum.
Tabii ki maçlar geçtikçe, süreler arttıkça özgüven de yükseliyor. O seviyelerin oyuncusu olduğuna inanmaya başlıyorsun. Burada antrenörünün, arkadaşlarının size güvenmesi önemli. Efes’te herkes o güveni hissettirdi. Ben de çok rahat oynadım.

"Rudy Fernandez gibi"

Öncelikle Euroleague’de kendimi gösterip, önemli bir oyuncu konumuna gelmeyi istiyorum. Rudy Fernandez’i kendime örnek alıyorum demeyeyim ama kendime benzettiğimi
söyleyebilirim. Hem fizik yapısını, hem oyun özelliklerini benzetiyorum. Onun gibi önemli bir oyuncu olmayı isterim. Bunu başarırsam, ardından da tabii ki NBA’de oynamayı isterim.

‘Tam hazır değildim’


Şampiyonalarda sorumluluğu almak istedim. Ama tam da hazır değildim çünkü sezon sonu yaşadığım sakatlıklar nedeniyle ritmimi kaybetmiştim. U19 şampiyonasından sonra
ritmimi yakalamaya başladım. Tabii ki ne kadar çok top kullanırsanız, bütün savunma o kadar size yoğunlaşıyor. Skor gücünüzü bildikleri için sizin savunmanıza yoğunlaşıyorlar.
Açıkçası biraz da zorlama atışlar yaptım. Yorgunluğun da etkisiyle boş şut bulamayınca bu sefer biraz daha denemeye başlıyorsunuz. Bu da yüzdenizi düşürüyor.

Gökhan German

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...