Furkan Korkmaz: 6 hafta boyunca hiç yürüyemedim!

Uzun süreli sakatlığı sonrası takımla çalışmalara katılan milli basketbolcu Furkan Korkmaz süreci anlattı.

22 Şubat 2018, Perşembe 14:31
- A +

Aralık ortasından beri sahalardan uzak olan Furkan Korkmaz, takımla çalışmalara katıldı ve medyanın sorularını cevapladı. (EuroHoops)

NBA’deki temsilcilerimizden Furkan Korkmaz, geçirdiği şanssız sakatlık yüzünden 2.5 aydır sahalardan uzak. Philadelphia 76ers‘ın Gelişim Ligi’ndeki takımı Delaware 87ers formasıyla oynadığı maçta sakatlanan ve ciddi bir rehabilitasyon sürecine giren Furkan ilk kez medyaya konuştu.

Philadelphia’nın antrenmanından sonra basın mensuplarının sorularını cevaplayan Furkan Korkmaz, sakatlığının durumu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Sakatlığım sürecinde takımla beraberdim. Bu artık sakatlıktaki onuncu hafta ve artık garip hissetmeye başladım. İlk zamanlar kendimi yeni doğmuş bir bebek gibi hissediyordum. 6 hafta boyunca hiç yürüyemedim ve ayağımdaki özel botu da sadece 2 hafta önce çıkarttım. Uzun bir süreçti.

Furkan Korkmaz, bundan sonraki süreç hakkında da konuştu:
"Şu an rehabilitasyon dönemindeyim. Bir zaman çizelgesi vermek istemiyorum. Mümkün olduğunca erken geri dönmeye çalışacağım. Ancak artık acı hissetmediğimi söyleyebilirim."

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.