"Cocu kovulmadı!"

Fenerbahçe'de üst üste alınan kötü sonuçlar nedeniyle Hollandalı teknik direktör Phillip Cocu ile yollar ayrılmıştı. Hollanda'da yaşayan ve spor basınını yakından takip eden serbest gazeteci Serap Torremans, Fenerbahçe'nin Cocu serüveninin tüm detaylarını FANATİK'e anlattı.

21 Kasım 2018, Çarşamba 15:27 Son Güncelleme:
- A +

Fenerbahçe, teknik direktör Phillip Cocu ile Ankaragücü karşısında alınan 3-1'lik mağlubiyet sonrası yollarını ayırmıştı. Hollanda'da yaşanan ve spor basınını yakından takip eden serbest gazeteci Serap Torremans, Fenerbahçe'nin Cocu serüveninin tüm detaylarını FANATİK'e anlattı.

Cocu'nun Fenerbahçe'de kötü başlamasının kendileri için hiç sürpriz olmadığını ifade eden Serap Torremans, "Hollanda'da PSV'i çok yakından takip eden bir araştırmacıyım. Cocu'nun PSV'de de her sezona kötü başladığı bilinen bir gerçektir. Böyle bir istatistiği var. Türkiye ortamı ile Hollanda ortamı çok farklı. Eğer siz bir proje gerçekleştirmek için getiriyorsanız o insana süre vermeniz gerekir" dedi.

Fenerbahçe'deki gidişatın da Cocu'nun istediği şekilde gitmediğini ifade eden Serap Torremans, "Bunun sebeplerden birisi; Cocu'nun menajerliğini yapan Rob Janssen'ın Hollanda'da bu konuda bazı açıklamaları oldu. Rob Janssen'ın açıklamalarında şöyle söylüyor; "Fenerbahçe yönetimiyle görüştüğümüzde projelerimizi gerçekleştirmek adına çok önemli şeyler konuştuk. Ama zaman içinde gördük ki Fenerbahçe yönetimi zaman içinde bize vadettiği şeyleri gerçekleştiremedi. Çünkü karşımızda FFP vardı ve FFP gereği bazı oyuncularını satmak zorunda kaldılar ve bu gidişatı etkiledi."

Cocu'nun menajeri Rob Janssen'ın katıldığı programın Hollanda'da 4 Kasım'da yayınlandığını ifade eden Serap Torremans, "Rob Janssen'a programda Cocu soruldu ve cevabı 'Cocu kovulmadı, bu yüzden hala İstanbul'da. Şuan ki durumumuz, Cocu'nun kontratıyla ilgili durumun pazarlığıdır. Fenerbahçe yönetiminin isteği üzerine bu pazarlık süreci devam ederken Cocu İstanbul'da kalacak" 

Hakan Ateşler - FANATİK ÖZEL

YORUM YAZ

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.