Fitness dünyasının görünmeyen yüzü

Fitness dünyası şokta. Dünyanın en kaslı çocuğu olarak nam salan Richard Sandrak'ın son görüntüsü vücut geliştirme sporcuları başta olmak üzere birçok kişi şaşırttı. Küçük Herkül lakaplı sporcunun yetişkinlik fotoğrafları maziyi mumla aratıyor! Elbette tek doğru örnek bu değil, Fitness sporu ile uğraşan Sonia Isaza ve diğerleri sağlıklı bir şekilde vücut geliştirmenin örneklerini sunuyor.

31 Ocak 2018, Çarşamba 15:02 Son Güncelleme: 31 Ocak 2018, Çarşamba 20:10
- A +

10 yaşlarındaki görüntüleriyle dünya çapında büyük bir üne kavuşmuştu Richard Sandrak... Görenler ona 'Küçük Herkül' diyordu. Ukrayna asıllı ABD'li çocuk kaslı görüntüsü nedeniyle birçok dizi ve televizyonda oynama imkânı bulmuştu. Ününün dünyaya yayılması çok kısa bir zaman almıştı...


 

Ancak yıllar için Küçük Herkül büyük bir değişim yaşadı... Bu değişim etrafındaki insanların ondan beklediği şekilde gerçekleşmedi. Sandrak, "Dünyanın en güçlü çocuğu" yarışmasında birincilik kazanmıştı.

 

Sandrak'ın 'çok kaslı olduğu' dönemde aylık kazancının 400 bin dolar olduğu tahmin ediliyordu. Ailesi genç adamın kaslı bir görüntü kazanması için çok küçük yaşta bireysel bir spor eğitmeniyle çalıştırılması nedeniyle eleştirilere hedef olmuştu...
        

İşte genç adamın son hali... Richard, spor salonlarında geçirdiği çocukluğuna sırtını döndü! Bunun yerine NASA'da kuantum fiziği çalışan bir bilim adamı olmayı hayal ediyor. Çocukluğuyla aynı kalan tek fiziksel özelliği ise saçları denebilir.

Elbette Richard Sandrak fitness sporuyla ilgili verilebilecek tek örnek değil. Son yıllarda spor ve gıda markalarının de sektörü el atması ile yeni bir pazar oluşmuş durumda.

Bu pazarı kullananlar arasında kadınların yeri de küçümsenmeyecek boyutta.

Profesyonel olarak sektöre giren birçok kadın zaman zaman ekstra takviyerle vücutlarını sıra dışı hallere sokabiliyor.

Richard'ın küçüklük fotoğrafları doğal ortamlarda çekilmişken, kadın fitnessçılar spor salonlarını kullanıyor ve sosyal medyadan paylaşımlar yapıyor. O kadınlardan biri de Sonia Ibaza...

Richard küçüklük fotoğrafları ile yetinirken fitnessçı kadınlar sosyal medyadan milyonylara ulaşabilir.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.