Fikret Orman: Futbolcular paranın hakkını versin

Daha önce yapılan anlaşmayla Beşiktaş'a devredilen Akatlar Kültür ve Spor Merkezi'nin protokol anlaşması imzalandı. Beşiktaş Belediyesi'nde gerçekleştirilen imza törenine; Başkan Fikret Orman, Yönetim Kurulu Üyeleri, Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar ile basın mensupları katıldı.

07 Nisan 2015, Salı 12:17
- A +
Fikret Orman: Futbolcular paranın hakkını versin
Beşiktaş başkanı Fikret Orman son iki haftada alınan başarısız sonuçları hakeme bağlamanın yanlış olduğunu söyledi.Orman futbolcuların da aldıkları paranın hakkını vermesi gerektiğinin altını çizerek oyunculara açık mesaj gönderdi.

Beşiktaş Belediyesi tarafından siyah beyazlı kulübe devredilen Akatlar Spor ve Kültür Merkezi'nin imza töreni sonrası gündemle alakalı soruları cevaplayan Fikret Orman Fenerbahçe'ye bir kez daha geçmiş olsun mesajını iletti. Fikret Orman'ın açıklamaları şu şekilde:

"MHK'nin elindeki hakem havuzu bu"

Fikret Orman "Başakşehir maçı zor bir maçtı.Dün iyi bir ekiple oynadık, atmamız lazımdı atamadık. Sağlık olsun,önümüzde çok puan var .Beşiktaş rotasında devam ediyor. Buraya kadar zorluklarla geldik bundan sonra da kolay kolay bırakma niyetimiz yoktur. Takımımız kaliteli bir ekipten kurulmuştur bundan sonra da daha başarılı olacağına inanıyorum. Hakem hatalarının organize hata olduğunu düşünmüyorum. Yusuf Namoğlu eski Beşiktaş Belediye Başkanıydı. Onun olduğu yerde böyle şeylerin mümkün olmadığını düşünüyorum. Hakemler iyi niyetli olmalı.Sonuçta MHK'nin elindeki hakem havuzu da bu onlar da ellerinden geleni yapmaya çalışıyor"

"Futbolcular aldıkları paranın hakkını versinler"

"Dünkü maçta penaltı verilmemiş. Verilse 1-0 olacak belki Başakşehir gol atacak belki biz atacağız.Hakem hataları da bireysel hatalar ve  futbolun içinde olan bir şey bunlar.Futbolcular bireysel hatalardan daha fazla profesyonelce maçlarını oynayıp aldıkları paranın karşılğında maçları  kazanmaları lazım. Hakeme bağlamak bu işleri başka yere götürmek kolaycılık. Bizim görevimiz Beşiktaşlı olarak pozitif katkıyı sağlamak. Golü atsaydık kesit halinde olan şeyler hakemler çok iyi niyetli olarak götürmek durumundalar MHK’nin elindeki hakem havuzu da bu onlar ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar."

"Ertelemek yanlış ama biz uymak zorundayız"

"Fenerbahçe'nin olayı çok vahim bir olay üzücü bir olay.Netice itibariyle spor; ahlak,dostluk kardeşlik barış bunun üzerine kurulmuştur.
Bu olayın tam anlamıyla ne olduğu belli değil. Bireysel bir akıl sağlığından şüphe edilecek biri tarafından mı yapılmış yoksa terör eylemi mi içeriği belli değil. Ama ne olursa olsun sporun alet edilmesi üzücü. Ben ertelemeye karşıydım çünkü bu tarz eylemlere prim tanınmış olurdu ama kulüpler olarak bir tepki konulması gerektiği ifade edildiği için böyle bir karar alındı.

*****

MİNİ YORUM [MEHMET DEMİRKOL]

Ayarı tutturmak lazım


Fenerbahçe maçından sonra Beşiktaş yönetiminin yenilgiyi neredeyse tamamen hakeme bağlayan açıklamalarının ters tepebileceğini söylemiştim. Tüm tepkileri hakeme yöneltmek, oyuncuları gereğinden fazla rahatlatabiliyor. Oyuncular için yararlı stres denen bir kavram vardır. Bunu yönetip kullanabilirsiniz. Özellikle de Beşiktaş gibi genç kadrolarda bu, çok önemli bir silahtır. Ancak siz tüm okları hakeme çevirirseniz bunun çeşitli etkileri olur.

1- Oyuncuların bir kısmı işlerini tam olarak yaptığını düşünür.
2- Diğer bir bölümü ne yaparsa yapsın hakemleri yenemeyeceğine kanaat getirebilir.
3- Hakemleri psikolojik olarak karşınıza alabilirsiniz.

Bu konuda geç de olsa Beşiktaş Yönetimi’nin aldığı tavır doğru. Öte yandan Orman’ın açıklamalarının sonunda ‘MHK Başkanı iyi. Ama maalesef hakem havuzu bu’ cümlelerinin bir yararı olduğunu da düşünmüyorum. Bu, hakemlerin antipatisini toplamaktan başka bir işe yol açmaz.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...