Fikret Orman'dan flaş Burak Yılmaz açıklaması

Fikret Orman'dan flaş Burak Yılmaz açıklaması

10 Haziran 2017, Cumartesi 10:15 Son Güncelleme: 10 Haziran 2017, Cumartesi 10:21
- A +

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Beşiktaş gündemi ile ilgili HABER1903'e açıklamalarda bulundu. Orman, adı Beşiktaş ile anılan Burak Yılmaz'ın transferiyle ilgili net konuştu.İşte Başkan Fikret Orman’ın açıklamaları:

YORGUNUM VE MUTLUYUM

YORGUNUM VE MUTLUYUM

Yorgun ve mutlu olduğunu dile getiren Orman; "Çok yorucu. Kendimi sıfırlayabilmem için 10-15 günlük bir tatile ihtiyacım var. Ramazan ayındayız. Ondan sonra bayram geliyor. Nasıl yapacağım bilemiyorum. Her şeyden evvel mutluyum. Beşiktaşlılar mutlu. Sokaktaki insanlar mutlu. Yolda, sokakta yanıma gelen rakip taraftarlar mutsuz değiller. Bizim şampiyonluğumuz onları sevindirmese bile mutsuz etmiyor. Takdir ile karşılanıyoruz. Büyüyen Beşiktaş trendi var. O yüzden çok mutluyum" dedi.

BU GÜNLERE STRATEJİ İLE GELDİK

BU GÜNLERE STRATEJİ İLE GELDİK

Beşiktaş'ın başarısının strateji ile geldiğini vurgulayan Orman; "Beşiktaş'ın bugünlere gelmesi doğaçlama olmadı. Strateji ile geldik. Slaven'in bıraktığı son sene de şampiyon olurduk. Liverpool maçından sonra Slaven hoca, sonradan anladığım kadarıyla Westham'a gitmeye karar vermişti.

Takımda o zaman bir düşüş oldu. Yoksa biz o sene de şampiyon olurduk. Sonra da Şenol hoca ile güzel bir trend yakalandı. Bunları bir tek futbol takımı olarak düşünme. Stadı bitirmede geç kaldık. Daha erken bitirebilirdik. Binlerce iş yaptık. Yapacaklarımın yazılı olduğu bir kağıt vardı, hepsini yapmışım. Şimdi yeni liste yapıyorum. Arkamıza Beşiktaşlıların güvenini aldıktan sonra daha hızlı hareket etmeye başladık. Allah'a hamdolsun, kombine satışına izdihamdan dolayı polis geldi. Tribüne gitmeme kampanyası yapılan günlerden bu günlere geldik" dedi.

VODAFONE PARK KAZANMALI

VODAFONE PARK KAZANMALI

Avrupa finallerine aday olan Vodafone Park hakkında da açıklama yapan Orman; "Bakarsın 2019 finalini biz burada oynarız. Maç ile alakalı giderleri UEFA ödüyor ama herhangi bir para vermiyor. Vodafone Park'ın kazanması lazım. UEFA yetkilileri devamlı gelip bize mutluluklarını dile getiriyorlar.

Tekneler ile yapılan organizasyon bütün dünyada haber oldu. Bu organizasyonun fikir babası benim. Geçen sene Emniyet ile takımı nasıl getirebileceğimiz yönünde konuşma yaparken, 'Tekne ile getiririz' dedim. İkinci sene daha ihtişamlı bir şekilde oldu. İnşallah seneye yaparsak daha güzelini yaparız" dedi.

KAZAYA ÜZÜLDÜM, ZİYARET ETTİK

KAZAYA ÜZÜLDÜM, ZİYARET ETTİK

Tekne kazasında yaralanan taraftarlara üzüldüğünü söyleyen Orman; " Tekne kazasında yaralanan taraftarlara teknik direktörümüz, ikinci başkanımız, genel sekreterimiz uğradı. Çok üzüldüm. Fizik tedavi ücretlerini Beşiktaş Kulübü olarak biz karşılayacağız. Yalnız unutulmaması gereken bir şey var. Beşiktaş Kulübü her kaza geçireni ziyaret edemez. Bu kaza kutlama esnasında oldu. Başka durumlarda da kazalar olabiliyor. Geçen sene bir kızımız trafik kazası geçirdi. Bizim böyle bir misyonumuz yok. Elimizden geldiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Bununla suçlanacak konumda değiliz" dedi.

ALLAH AKIL FİKİR VERSİN

ALLAH AKIL FİKİR VERSİN

Erman Toroğlu'nun televizyonda yaptığı açıklamalar ile ilgili de açıklama yapan Orman; "Erman Toroğlu'nu iyi tanırım. Birbirimize de severiz. Son 1 senedir böyle bir tutum içerisinde. Allah akıl fikir versin. Daha ne diyeyim? Zaman zaman Hıncal Uluç gibi yaşlarını başlarını almış adamların bunları yapması çok üzücü. Gerekli cevabı Beşiktaş taraftarı veriyordur" dedi.

ŞENOL GÜNEŞ İLE SIKINTI OLMAZ

ŞENOL GÜNEŞ İLE SIKINTI OLMAZ

Beşiktaş Kulübü Teknik Direktörü Şenol Güneş ile ilgili de konuşan Orman; "Şu anda 1 senelik daha sözleşmesi var. 1 sene daha gideceğiz ve daha sonra bakacağız. Benim de görev sürem 2019'da bitiyor. 1 sene sonra 1 senem daha kalıyor. Şenol Güneş, Beşiktaş'ta güzel işler yaptı.

Ancak unutulmaması gereken bir şey var ki, Şenol Güneş, Beşiktaş camiasının gücü ile de 2 sene hem şampiyonluğu hem de 2 sene üst üste şampiyonluğu yaşadı. Bu iki taraflı kazan kazan ilişkisiydi. Bu olabilseydi başka kulüplerde de yapabilirdi. Demek ki bizim camiamızın da etkisi var. Beşiktaş'ta mutlu. Beşiktaş da onu seviyor. Sıkıntı olacağını tahmin etmiyorum" dedi.

UEFA İLE ANLAŞMAMIZ ÖNÜMÜZDEKİ SEZON BİTİYOR

UEFA İLE ANLAŞMAMIZ ÖNÜMÜZDEKİ SEZON BİTİYOR

UEFA Fair-Play anlaşmasının önümüzdeki sene sona ereceğini duyuran Orman; "UEFA ile anlaşmamız önümüzdeki sene bitiyor. Herkesin beklentileri var da hepsini çözmemiz lazım. Taraftar, ‘Borç aşağıya insin’ diyor. İsmim çıkmış cimriye. Netice itibari ile ‘Cimri bir adam’ diyorlar. Biriyle pazarlığa gidiyorum, eskiden 'utanırdım' şimdi de 'O paraya futbolcu alıyorum, indir fiyatı' diyebiliyorum. Bütçelerimiz belli. ‘Borç aşağıya insin, ücretler yukarı çıksın’ deniyor. Bu olacak da nasıl olacak? Beşiktaş futbolcu satamazsa futbolcu alamaz. Bonservissiz futbolcu, sıfır kira ile alabilirsin. Bonservis de verirsin, kiralarsın da Avrupa'da oynatmazsın, Türkiye'de oynatırsın. Çünkü Avrupa'da koyduğun zaman kriterlerden register etmiyor. Yapacak başka bir şey yok" dedi.

ABOUBAKAR İÇİN UĞRAŞIYORUZ

ABOUBAKAR İÇİN UĞRAŞIYORUZ

Aboubakar transferi için çalışmalara devam ettiğini bildiren Orman; "Aboubakar için uğraşıyoruz. Bitmiş bir şey yok ki anlatayım. Stratejiyi anlatırsam onu uygulayamam. Hayırlısıysa olsun. Kimi almadıysak, bizim için hayırlı olsun. Kimi aldıysak bizim için hayırlı oldu" dedi.

MARCELO İLE SÖZLEŞME YENİLEDİK

MARCELO İLE SÖZLEŞME YENİLEDİK

Tecrübeli futbolcu Marcelo ile sözleşme yenilediklerini duyuran Orman; " O.Lyon'dan Marcelo'ya teklif var. Oyuncunun sözleşmesini 3+1 yıl yeni uzattık. Çok da sevdiğimiz bir oyuncu. Bu çok enteresan bir durum. Sözleşmesini 3 yıl uzatırsın, ‘30 yaşındaki adamın sözleşmesini uzattınız’ derler. Uzatmazsınız oyuncuya alıcı geldi, ‘Oyuncuyu kaçırdın’ derler. Biz kendi yönetim felsefemize göre inandığımız yolda gidiyoruz. Marcelo çok kaliteli ve karakterli bir insan. Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı maçına ailesi ile gelmiş. Bütün herkes tatilde, o orada maç izliyor. Ben ona ‘Oraya gel’ demedim. Kendilerini ailenin bir parçası hissediyor.

Beşiktaş, Lyon ile Marcelo gitmek isterse bir yol bulabilir. Orada söz konusu oyuncunun kendisidir. Marcelo'yu kovsan bir yere gitmez. Beşiktaş'ta bir çok oyuncu bu durumda. Müthiş kamp tesislerimiz var. Oradan çıkmak istemiyorlar. Çok güzel bir statları var. Muhteşem, tutkulu taraftarlar var. Beşiktaş takımı Gaziantep'e gidiyor 20 bin kişi, Fransa'ya gidiyor 10 bin kişi karşılıyor. İyi de paralar kazanıyorlar. Aile ortamı güzel. İstanbul güzel bir şehir. Neden gitmek istesinler?" dedi.

TOLGAY İLE SÖZLEŞME YENİLEYECEĞİZ

TOLGAY İLE SÖZLEŞME YENİLEYECEĞİZ

Tolgay Arslan ile sözleşme yenilemek istediklerini bildiren Orman; "Tolgay iyi bir futbolcu. Sakatlık yaşadı. Hırslı olduğu için bir an evvel dönmek istiyor ama vücut olarak hazır değildi. Şimdi kalitesine döndü. Sözleşmesini uzatmak istiyoruz, oyuncu da istiyor " dedi.

NAVAS İLE ANLAŞMADIK, MANGALA, VIDA...

NAVAS İLE ANLAŞMADIK, MANGALA, VIDA...

Navas ile herhangi bir anlaşma yapmadıklarını vurgulayan Orman, transfer gündeminde olan Mangala ve Vida hakkında da açıklama yaptı; "Navas ile anlaştığımız doğru değil. Dudu iyi bir oyuncu. Mangala da çok iyi futbolcu. Eintracht Frankfurt - Porto maçı var. Sanırım 3 seneden fazla oldu. Maçı seyrediyoruz. Hava da soğuktu. O zamanda stoper bakıyoruz. Mangala'yı çok beğendim. Quaresma da o zaman Porto'da oynuyor. ‘Mangala çok iyi’ dedim. Yanımdakiler 'Evet ağabey, 43 milyona City'e gidiyor' dedi. Ben de 'Bende de iyi göz varmış’ dedim. Vida da iyi bir futbolcu. Ne zaman, ne olur bilmiyorum dedi.

BURAK YILMAZ GÜNDEMİMİZDE DEĞİL

BURAK YILMAZ GÜNDEMİMİZDE DEĞİL

Burak Yılmaz'ın gündemde olmadığını belirten Orman; "Burak Yılmaz ile ilgili bir tasarrufumuz yok. Burak Yılmaz'ın babası Beşiktaş'ta forma giymiş. Çok sevdiğimiz bir abimiz. Burak da Beşiktaşlı bir çocuk. Diğer kulüplerde oynarken bile 'Ben Beşiktaş'lıyım' diyebildi. ‘Beşiktaş'tan da gideyim’ demedi. Beşiktaş Kulübü, onu takasta kullandı ve gönderdi. O da sonradan iyi bir çıkış ile güzel yerlere geldi.

Bir maçta yere düştü. Bu çocuğu böyle aforoz etmeyin. Netice itibari ile bütün Beşiktaşlılara sahip çıkmak benim görevim. Burak Yılmaz, Beşiktaş'ın parasını mı çaldı? Burak'ın Çin'de kontratı var. Bizim de talebimiz yok. Eğer böyle bir şey olursa tabii ki konuşurum. Burak Yılmaz'a kapalı değilim. Öyle bir ihtimal şu anda yok. Bunun ile alakalı yaptığım açıklama genel itibari ile yapılan bir açıklamadır.

Mesela Beşiktaş'ta top oynayıp, çok rahatsız olduğum oyuncular var. Nihat Kahveci en kötü günümüzde bizden hakkı olan paranın dışında 1 milyon Euro faiz aldı. Benim olduğum yere gelmeyecek. Beşiktaş onun sayesinde ne kazandı? O Beşiktaş sayesinde kazandı. Gitti ,İspanya'dan dünya para kazandı, Beşiktaş'ta hiçbir şey yapmadı. Bir de üstüne faiz aldı. Burak Yılmaz böyle bir şey mi yaptı? Zorla gönderildi. Galatasaray maçında bana göre de penaltı olmayan bir pozisyon oldu. Ona göre penaltı. Maç maçta kaldı. Bitti gitti" dedi.

KEŞKE YAPMASAYDIM DEDİĞİM TRANSFERLER OLDU

KEŞKE YAPMASAYDIM DEDİĞİM TRANSFERLER OLDU

Genel itibari ile transferlerin iyi olduğunu söyleyen Orman; “Keşke yapmasaydım dediğim transfer tabii ki var. Transferde hata yapmama gibi bir lüksün yok. Minimum tutma şansın var. Bizim de olmuştur. Bu işin içinde olabilir. Genel itibari ile Allah da yardım etti" dedi.

MANDZUKIC'I ÇOK İSTEDİK

MANDZUKIC'I ÇOK İSTEDİK

Mandzukic'i çok istediklerini vurgulayan Orman; "İsteyip de alamadığım futbolcular da oldu. Mandzukic'i devre arasında istiyorduk. Hatta gelecek gibiydi. Bütçe yok. Sahanın her yerinde oynuyor" dedi.

MITROVIC'I KİRALAMAYACAĞIZ

MITROVIC'I KİRALAMAYACAĞIZ

Mitrovic hakkında da açıklamalar yapan Orman; "Mitrovic'in kendi maaşı düşük. Bizim ekibimizin beğendi bir oyuncu. Devre arası transferler zordur. Geçen sene Boyko'da da bunu yaşadık. Ya geldiği gibi formayı alacak, ya da oturacak. Yoksa çok zor. Şimdi lig başında birazcık da çalışıyor. Ya takımda kalır ya da satarız. Kiralamayı düşünmüyoruz" dedi.

FEDA, GURURLAN, EFENDİ BEŞİKTAŞ ...

FEDA, GURURLAN, EFENDİ BEŞİKTAŞ ...

“Feda, Gururlan, Efendi Beşiktaş sloganının yanına önümüzdeki senelerde de slogan hazırlığının olduğunu dile getiren Orman; "Önümüzdeki sene için bir slogan var. Yapar mıyız bilemiyorum. Belki 1 sene ara verir, daha sonra yaparız. Daha karar vermedim" dedi.

KARTAL YUVASI İYİ GİDİYOR

KARTAL YUVASI İYİ GİDİYOR

Kartal Yuvası satışlarının iyi gittiğini dile getiren söyleyen Orman; "Kartal Yuvası iyi gidiyor. Her geçen gün gelirler daha da artıyor" dedi. Beşiktaş TV hakkında da açıklama yapan Orman; "BJK TV, buraya taşınmakta çok gecikti. Bu sezon başlamadan buraya inşallah taşınacağız" dedi.

YENİ SALON İÇİN PROJELER BİTTİ, SPONSOR BEKLİYORUZ

YENİ SALON İÇİN PROJELER BİTTİ, SPONSOR BEKLİYORUZ

Yeni salon için projelerin bittiğini ve sponsor beklediklerini belirten Orman; "Yeni basketbol salonu için projeler bitti. İzninin sonuna geldik. İzni almış olacağız. Sponsor bulursak yapacağız. Muhteşem bir proje olacak" dedi.

TUNCAY ÖZİLHAN İYİ BEŞİKTAŞLI

TUNCAY ÖZİLHAN İYİ BEŞİKTAŞLI

Anadolu Efes Kulübünün sahibi olan Tuncay Özilhan ile ilgili de açıklama yapan Orman; "Tuncay Özilhan'ı çok severim. İyi de Beşiktaşlıdır ve düzgün bir adamdır. Anadolu Efes'in de sahiplerinden bir tanesidir. Onların tepkisi bize değildi. Onların tepkisi TBF ve hakemlere oldu. Benim de tepkim Tuncay beye ve Anadolu Efes'e değildi. Benim tepkim yine federasyonaydı. Çünkü takımı sahadan çektikten sonra maçı oynatınca bunun caydırıcı bir sebebi olmazsa ‘3 aylık hak mahrumiyeti, -3 puan’ verdiğinde ben bir gün içerisinde takımı 5-6 defa içeri sokar, çıkarırım dedi.

"Önümüzdeki hafta bazı Amatör şubelerin kapatılması ile ilgili bir toplantımız olacak. Kongrede de üyelerimize sordum. Ağzı olan konuşuyor da ne yapalım? Futbol takımı transfer sezonuna giriyor. Transfer yapmayalım mı? Yapalım. Aboubakar'ı almayalım mı? Alalım. Stoper almayalım mı? Alalım. Oyuncu da satmayalım. Marcelo gitmesin. Tolgay da kalsın. Oğuzhan'a da dokunmayın. Peki. ‘Bilet fiyatları pahalı, indir aşağıya. Voleybol'a transfer yap

OĞUZHAN KALACAK

OĞUZHAN KALACAK

Beşiktaş'ın yıldız futbolcusu Oğuzhan'ı satmayacaklarını dile getiren Orman; "Oğuzhan'ı göndermeyeceğim. Şu anda bir şey yok" dedi. Beşiktaş Kulübü Başkanlığı için pişman olmadığını vurgulayan Orman; "Beşiktaş Başkanı olduğum için hiç pişman olmadım. İnsanlarla alakalı yaptıklarım, izlenimlerim ve dostluklarım ile alakalı pişmanlıklarım oluyor" dedi.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.