FIFA 19 ‘Kural YOK’ diyor!

Yeni FIFA 19 modları arasında belki de en çok dikkat çekeni Kural Yok adıyla geldi. Adından da anlaşılacağı üzere oyunda herhangi bir kural bulunmuyor, gole ulaşmak için yapılabilecekler sınırsız.

12 Ağustos 2018, Pazar 11:32
- A +
FIFA 19 ‘Kural YOK’ diyor!

Elbette atak düzeni, diziliş, hızlı kanat oyuncuları, seri forvetlerin yanı sıra oyuncunun deneyimiyle ortaya çıkan maç sonuçlarına, bu kez saha kenarındaki sizler (yani DualShock, joystick, vb’ler) son derece agresif çözümler de katabileceksiniz. Nasıl mı?

Bu kadar faul mu olur, ya da ‘bu faule nasıl kırmızı kart çıkmaz, penaltı!’ Şeklindeki ani çıkışlar sona eriyor. Çünkü Kural Yok, tüm kuralları bir kenara bırakıyor.

Ceza sahasına giren oyuncuyu indirmek serbest, penaltı yok; kaleci uzun top kullanırken oyuncunuzun rakip ceza sahası içinde gezinmesi de artık serbest, ofsayt yok; faullerle rakibi alt etmenin kol gezeceği mod için tüm bunların ‘durdurulamaz oyuncular’ açısından yine de bir şey ifade etmeyeceğini belirtmek de mümkün.

İnce parmak dokunuşlar ekseninde kısa paslarla, milimetrik çalımlarla rakiplerini alt eden, saha içerisinde amansız dizilişlerle sürklase eden oyuncular için Kural Yok avantajlarla dolu bir mod olarak da görülebilir.

En nihayetinde ise FIFA 19 yenilikler noktasında beklentileri yoğun bir şekilde karşılamaya hazırlanıyor. Geri sayımın devam ettiği oyunun çıkış tarihi ‘28 Eylül 2018 itibarıyla’ şeklinde açıklandı. PS4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC için geleceğini de hatırlatalım. (ShiftDelete)

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...