Fenerbahçe'nin yeni hocası Vitor Pereira'dan ilk sözler!

Fenerbahçe'nin anlaştığı Vitor Pereira, Şükrü Saracoğlu Stadı'nda resmi sözleşmeye imza attı, kendine güvenen karakteri, kısa ve öz konuşmasıyla taraftardan tam puan aldı.

11 Haziran 2015, Perşembe 17:11
- A +
Fenerbahçe'nin yeni hocası Vitor Pereira'dan ilk sözler!
Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Vitor Pereira, kendisini 2 yıllığına Fenerbahçe'ye bağlayacak sözleşmeye imza attı.

Basın toplantısı As başkan ve basıns özcüsü Mahmut Uslu'nun kısa açıklamasıyla başladı. Uslu "Önümüzdeki sezon ve ondan sonraki sezon yeni teknik direktörümüzle çalışacağız. Hepimize hayırlı olsun..." dedi.

"Mevcut kadroyu tanıyorum"

Sözlerine Fenerbahçe'ye geldiği için mutlu olduğunu belirterek başlayan Pereira, "Herkese merhaba... Burada olduğum için çok mutluyum. Benden istenenleri yaşatmaya geldim. Tıpkı bu kulüp gibi ben de kupalarla ve başarılarla buralara geldim. Umarım sezon sonunda mutlu olmak için birçok nedenimiz olacaktır. Şu anki mevcut kadroyu tanyorum. Hücum oyunu oynayacağız. Agresif olacağız. Oyunu domine etmek ilk amacımız. Büyük kulüplere hücum futbolu yakışır. Savunma yaparken de agresif olacağız. Bizim istediğimiz bu..." dedi.

"Şampiyonlar Ligi elemesi çok önemli..."

Kısa süre içinde oynanacak Şampiyonlar Ligi ön eleme maçları da sorulan Portekizli teknik adam "Biz ilk maçımıza kadar hazır olmaya mecburuz. Mümkün olan en iyi seviyeye gelmeye çalışacağız. Şampiyonlar Ligi ön elemesine hazır olmak için elimizden geleni yapacağız. Bu maçlar bizim için çok önemli." açıklamasını yaptı.

"Şansa inanmam, işime bakarım"

Maç öncesinde sahaya çıkması ve her iki kaleye de gitmesi sorulan Pereira "Benim maç öncesi her iki kaleye gitmem uğur değil. Tamamen teknik ve profesyonel bir konu. Tamamen sahayı görmek, ceza sahasına bakmak amaçlı. Ceza sahasını seçmemin nedeni kaleciler için nasıl bir saha olduğunu görmek. Ben işe inanırım, önce işimi yaparım. Şans daha sonra gelir zaten..." dedi.

"Aktör değilim, duygularımı dışa yansıtırım"

2 sezon önce Porto'nun benfica'yı son dakika golüyle yenmesi ve bu golden sonraki sevincini de değerlendiren genç teknik adam "Ben duygusal bir hocayım. Duygularımı maça katarım. Futbolu beynimle değerlendirirm ama yüreğimle de oynarım. Statlar dolu olduğu zaman özellikle deplasmanlarda daha çok motive oluyorum. Duygularım da ortaya daha çok dökülüyor bu tür maçlarda. Ben aktör değilim. Oradaki duygularım gerçekti Bu sevincim kimseye karşı olan bir hareket değildi. Tüm sezonun çalışmasının ve semeresini almamızın sevinciydi bu. Tutkularımın ve duygularımın patlamasıydı.

Futbolda gerçekler vardır. Kulüp meselelerini kulüpte konuşursunuz. Biz çalışma yapıyorsak, bunu basına duyurmak için yapmıyoruz. Transfer konuları şu anda gizli kalmalı. Biz içeride kendi işlerimizi halledeceğiz." dedi ve açıklamalarını sonlandırdı.

Mini Yorumlar;

Renkli ve heyecanlı


Basın toplantısını takip eden Murat Akbaş yazdı:

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki imza törenindeki en heyecanlı isim Vitor Pereira’ydı. Özellikle bunu, soru-cevap kısmındaki sorulara içten ve samimi cevaplarından anladım. Kendisi özellikle foto muhabirlerinin isteklerini kırmadı. Bizim ısrarlarımıza hiç kapris yapmadan cevap verdi. Tabii çalıştığı bir önceki ligin bize yakın olan Yunanistan Ligi olması, en büyük avantajı! Basın

Basın toplantısının ise özeti şuydu. Ülkemize, heyecanlı, agresif ve özellikle derbi maçlarında kendisinden fazlaca söz ettirecek, hatta maçların önüne geçebilecek bir teknik direktör geldiği...
Hırslı tavrıyla Fatih Terim’i, heyecanlı haliyle Yılmaz Vural’ı, detaylılığı ve kurnazlılığıyla Mustafa Denizli’yi hiç aratmayacak bir hoca görüntüsü verdi.

Murat Akbaş

************************************

Mini yorum / Hakan Ateşler

Kısa, öz ve güven sahibi

Türkiye'ye çok büyük isimler geldi, geçti ancak hiçbirinin bu kadar özgüven sahibi olduğunu görmedik. Pereira'nın, "Ben şansa inanmam işime bakarım" gibi net ve bir o kadar da profesyonel ifadeleri değişik bir karakteri önümüze çıkarıyor. Oturuşu, gelen sorulara hafif küçümser şekilde gülerek bakması, rahat tavırları dikkat çekiyor. Oyun tarzı sorulduğunda ısrarla "Hücum futbolu oynayacağız. Sürekli agresif kalacağız" sözleri de cesur ve ümit vaadeden açıklamalar. Tüm bunların bir yükü olacaktır. Şimdi herkes ısıran ve koşan bir Fenerbahçe bekliyor. Bu özgüvenin içinin dolu olup olmadığını bize zaman gösterecek.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...