Fenerbahçe'de aday çok, acele yok

Fenerbahçe’de yeni teknik adam konusunda birçok aday var. Ancak Ali Koç, ikinci bir teknik direktör faciası yaşamamak için ince eleyip sık dokumak istiyor. Yönetim içerisinde ise yerli-yabancı kararsızlığı olduğu öne sürüldü. İşte son gelişmeler

30 Ekim 2018, Salı 06:00
- A +
Aykut Kocaman

Aykut Kocaman

Sezon başında gönderiliş şekli çok konuşuldu.

Yardımcılarının takımı sabote ettikleri iddiasıyla kovulması da büyük ses getirdi.

Ancak Ali Koç, Aykut Kocaman’la ilgili hiçbir ithamda bulunmadı. Buna rağmen Kocaman’ın yardımcılarına yapılan muamele nedeniyle kırgın olduğu kaydedildi.

Tecrübeli teknik adamın dönmesi olası görünmüyor.

Ersun Yanal

Ersun Yanal

Tribünlerin sevgilisi konumunda. Hemen her maçta Kadıköy, “Ersun Yanal” sesleriyle inliyor.


Ancak Ali Koç, “Dün olmadı, bugün de yok, yarın da olmayacak! Ersun Yanal hocamız bizim programımızda yok. Taraftarımız şimdilik bu sevdaya son versin. Şimdilik diyorum çünkü benden sonra ne olur bilmiyorum” diyerek Yanal’a kapıyı kesin bir şekilde kapattı.

Tayfun Korkut

Tayfun Korkut

Hocalık kariyerinde, sezon ortasında göreve geldiği hemen her takımda başarılı oldu.

Yöneticilerin bir bölümü, en azından sezonu Tayfun Korkut’la kapatıp, yeni sezon öncesi yapılanmaya devam etme taraftarı.


Fenerbahçe’yi yakından tanıması, Almanca, İngilizce ve İspanyolca bilmesi sayesinde iletişim sorunu yaşamayacak olması, Korkut’u ön plana çıkartıyor.

Lucescu

Lucescu

Ligi de futbolcuları da yakından tanıyor.

Rumen teknik adamın sezon sonuna kadar milli takımla birlikte Fenerbahçe’yi de çalıştırması, yeni bir formül olarak görünüyor.

Lucescu’nun bu teklife olumlu yanaşması muhtemel. Ancak milli takımın istikrarsız sonuçlar aldığı dönemde TFF’nin bu duruma sıcak bakmayacağı iddia ediliyor.


Roberto Carlos

Roberto Carlos

Fenerbahçe’nin başına geçmeyi fazlasıyla istiyor

Semih Özsoy, daha önce kendisiyle ilgili yaptığı açıklamada, “Kişisel fikrim, Roberto Carlos çok iyi bir insan ve futbolcuydu ancak antrenörlük seviyesi Fenerbahçe için yeterli değil” demişti.

Yine de Brezilya futbol adamının ismi de adaylar arasında yer alıyor.

 Jardim

Jardim

Yeniden yapılanmanın aynen devam etmesini isteyen yöneticiler, Jardim’in getirilmesi taraftarı.

44 yaşındaki teknik adam Monaco’yu yıldızlara para saçan bir kulüpten, gençlerle başarı yakalayıp oyuncu satışından milyonlar kazanan bir takıma dönüştürdü.

Şu anda boşta olması da Portekizli teknik adamı cazip kılıyor.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.