Fenerbahçe Üniversitesi için tahsis edilen yerlerin tanıtımı yapıldı

Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) onay vermesinin ardından TBMM Genel Kurulu tarafından da kabul edilen Fenerbahçe Üniversitesi için Silivri Belediyesi tarafından tahsis edilen yerlerin tanımı gerçekleştirildi.

25 Kasım 2016, Cuma 15:25 Son Güncelleme:
- A +
Fenerbahçe Üniversitesi için tahsis edilen yerlerin tanıtımı yapıldı
Silivri Belediyesi'nde Başkan Özcan Işıklar tarafından düzenlenen tanıtım toplantısına Fenerbahçe Basın Sözcüsü ve Genel Sekreteri Mahmut Uslu, As Başkan Şekip Mosturoğlu, Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük'ün yanı sıra Vedat Olcay, Tamer Yelkovan, Fikret Çetinkaya katıldı.

ÜNİVERSİTE 5 FAKÜLTE 3 ENSTİTÜ İLE EĞİTİM VERECEK

Silivri Belediye tarafından Fenerbahçe'ye Selimpaşa'da bulunan ek hizmet binalarının yanında 3 tarihi konak 30 yıllığına tahsis edildi. Üniversitenin 2018 yılına en az bir fakülte ile eğitime açılması hedefleniyor. Fenerbahçe Üniversitesi; Spor Bilimleri Fakültesi; Sağlık Bilimleri Fakültesi; Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi; İletişim Fakültesi; Sosyal Bilimler Enstitüsü; Sağlık Bilimleri Enstitüsü; Fen Bilimleri Enstitüsünden oluşacak.

SİLİVRİ BELEDİYE BAŞKANI IŞIKLAR: ''FENERBAHÇE SİLİVRİ'YE DEĞER KATACAK''

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, konu ile ilgili yaptığı açıklamada,"Fenerbahçe Üniversitesi Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden geçti. Kanun TBMM'de oylandıktan hemen sonra meclis oturumunu yöneten Akif Hamzaçebi beni arayarak, bu kanunun meclise gelmesi ve kabulünün bizim talebimiz ve takibimizle olduğunu söyledi.

Fenerbahçe Silivri'ye değer katacak buna inanıyoruz. Fenerbahçe'nin burada branşlaşacağı alanlarda bizim çalışmalarımız ile inevasyon merkezi haline gelecektir'' dedi.

MAHMUT USLU: ''CUMHURİYETİNE İNANAN İNSANLARIN YETİŞTİRİLMESİNE KATKIDA BULUNACAĞIMIZA İNANIYORUZ''

Fenerbahçe Basın Sözcüsü ve Genel Sekreteri Mahmut Uslu konuşmasına Başkan Aziz Yıldırım'ın rahatsızlığından dolayı gelemediğini belirterek, '' Başkan Fenerbahçe Üniversitesi'ni camiaya söz vermişti. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, TBMM ile bize inananlara teşekkür etmek istiyorum. Bayağı emek verildi ve sonunca üniversite kuruldu. Özellikle Silivri Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz. Türkiye'nin bulunduğu ortamda 15 Temmuz'da da görülebildiği gibi cumhuriyetine inanan ve önemli insanların yetiştirilmesine Fenerbahçe olarak katkıda bulunacağımıza inanıyoruz. Türkiye'nin eğitim ve spor açığı var. Fenerbahçe Üniversitesi'nde yetişen çocuklar buradan koşarak bizleri daha iyi yerlere getirir buna inanıyorum.İnşallah hayırlara vesile olur'' diye konuştu.

MUSTAFA AKIN / İSTANBUL,(DHA)
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...