Fenerbahçe uçağında neler yaşandı? Pilottan, Aziz Yıldırım'a...

Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi maçı için gittiği Manchester yolculuğu tam bir kabusa döndü...

20 Ekim 2016, Perşembe 15:29
- A +

Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi maçı için gittiği Manchester yolculuğu tam bir kabusa döndü...

Sarı-Lacivertliler’i Manchester’a götüren Borajet’e ait Embraer 195 tipi 2006 üretimli uçak saat 11.00’de Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalktıktan sonra, 11-12 bin metre yükseklikte kokpit camının çatlaması nedeniyle Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye saat 13.30’da zorunlu iniş yaptı.

İlk etapta Borajet, uçağın kuş sürüsüne çarptığını açıkladı. Bunu takiben Fenerbahçe Kulübü’nün resmi internet sitesi de aynı şekilde kuş çarpması olarak olayı duyurdu.

Ancak birkaç saat sonra Borajet, teknik arıza sonucu Budapeşte’ye iniş yapıldığı bilgisini paylaştı.

Şirketin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Fenerbahçe uçağının kokpit camında oluşan teknik arıza nedeni ile Budapeşte’ye güvenlik tedbiri amacıyla iniş yapılmıştır denildi.

ÖZEL BÖLÜME ALINDILAR

ÖZEL BÖLÜME ALINDILAR

Kafileyi taşıyan uçak Budapeşte’ye inerken alanda da geniş çaplı önlemler alındı.

İnişin sorunsuz gerçekleşmesinin ardından başkan Aziz Yıldırım, genel sekreter ve basın sözcüsü Mahmut Uslu ve yöneticilerin de bulunduğu kafile Budapeşte Havalimanı’nda özel bir bölüme alındılar.

Bu sıralarda da İstanbul’dan yeni bir uçak kafileyi almak üzere Budapeşte’ye hareket etti.

Yaklaşık 5 saatlik bekleyişin ardından yeni gelen uçakla Fenerbahçe kafilesi TSİ 18.45’te Manchester’a hareket etti.

Bu yolculuğun ardından TSİ 21.20’de Manchester’a varıldı. Böylece sabah saat 11.00’de başlayan ve 10 saat 20 dakika süren çile de bitmiş oldu.

Bu olayların olduğu anda ise Manchester Havalimanı’nda da gergin anlar yaşanıyordu.

Bu olayların olduğu anda ise Manchester Havalimanı’nda da gergin anlar yaşanıyordu.

Eğer Fenerbahçe kafilesi normal uçuşuyla Manchester’a gelseydi, alandaki bu sıkıntı nedeniyle uzun süre havada kalıp iniş yapamayacaktı.

Asbaşkan Ozan Balaban, Fenerbahçe Televizyonu’na yaşanan olayları anlattı...

Balaban, “Hepimiz çok iyiyiz. Abartılacak bir şey yok. Güvenlik sebebiyle indik buraya. Camda bir çatlama oldu ama cam kat bir cam. O yüzden dış camda oldu. Pilot da Sayın Başkan’a ‘Güvenlik sebebiyle inmeyi tavsiye ederim’ dedi. Başkanımız da ‘inelim o zaman’ dedi. Büyütülecek bir şey yok ifadesini kullandı.

BEŞİKTAŞ YÖNETİCİSİ IŞIK: İSTERLERSE UÇAĞIMIZI GÖNDERELİM

BEŞİKTAŞ YÖNETİCİSİ IŞIK: İSTERLERSE UÇAĞIMIZI GÖNDERELİM

Manchester’a giden Fenerbahçe kafilesinin yaşadığı talihsiz olay Şampiyonlar Ligi maçı için Napoli’de bulunan Beşiktaş cephesinde de üzüntüyle karşılandı...

Siyah-Beyazlılar resmi internet sitesinden geçmiş olsun mesajı gönderirken Napoli’de bulunan basınla ilişkiler ve Beşiktaş medyasından sorumlu yönetici Candaş Tolga Işık gazetecilere, “İsterlerse uçağımızı gönderebiliriz açıklamasını yaptı.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.