Fenerbahçe seçiminde oyların sayımı 2 saat sürecek

Fenerbahçe tarihinin en önemli seçimlerinden birine 3 günden az bir süre kala, haftasonu yaşanacaklara ilişkin detaylar da ortaya çıkmaya başladı.

31 Mayıs 2018, Perşembe 06:15 Son Güncelleme:
- A +
Fenerbahçe seçiminde oyların sayımı 2 saat sürecek
Sabah Gazetesi'nden Volkan Demir'in derlediği habere göre; 2-3 Haziran seçimiyle ilgili detaylar şu şekilde:

Fenerbahçe'de aidatlarını yatırarak oy kullanma hakkına sahip üye sayısı 26 bin 002...

Bugüne kadar en yüksek katılım olan seçim, 2013'te Aziz Yıldırım ile Mehmet Ali Aydınlar arasında yaşandı. O seçimde tam 9 bin 380 kongre üyesi oy kullandı. Yıldırım, 6 bin 821 kişinin oyunu alarak rekorla yeniden koltuğa oturan isim oldu.

Aziz Yıldırım ile Ali Koç arasındaki büyük rekabette oy kullanacak üye sayısının 20 bini aşmasına kesin gözüyle bakılıyor.

İki gün sürecek seçim cumartesi sabah 09.00'da başlayacak.

Üyeler kulüp kimliği ya da resmi kimlikle (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) kayıt yaptırıp oy kullanabilecek.

Oy kullanabilmek için cumartesi günü kayıt yaptırma zorunluluğu yok. Üyeler pazar günü Ülker Stadı'na gelip, kayıt yaptırıp oy kullanılabilecek

İlk olarak Kongre Divanı seçilecek. Her iki adayın da mevcut Divan Başkanı Vefa Küçük'ü Kongre Divanı'na aday göstermesi bekleniyor.

Ardından adaylar listelerini Divan Kurulu'na sunacak ve aday listelerindeki isimler kongre üyelerine dağıtılacak.

Cumartesi günü kongre üyeleri ve başkan adayları konuşma yapacak.

Pazar günü ise konuşma olmayacak.

Seçimin ikinci günü maraton yine sabah saat 09.00'da başlayıp 17.00'ye kadar sürecek. 17.00'ye kadar kaydını yaptırıp stada giriş yapan tüm üyeler oy kullanacak. Kayıt yaptıran üyeler, saat 17.00'yi geçmesi halinde bile oyunu atabilecek.

38 sandık kurulu olacak. Her sandıkta iki kabin bulunacak. Bu durum, aynı anda iki üyenin oy zarfını hazırlamasını sağlayıp zaman kazandıracak. Kabinden çıkanlar, şeffaf sandığa oyunu atacak.

Sandıklar, 17.00'den sonra, oy vermeyen kimse kalmaması halinde tedbiren bir süre beklendikten sonra açılacak. Yüksek katılıma rağmen sayımın yaklaşık 2 saat sürmesi ve sonucun alınması bekleniyor.
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.